Бихте ли си направили спешно здравно досие?

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Бихте ли си направили спешно здравно досие?

Мнениеот annydance » 31 Юли 2014, 11:04

Прочетох, че и ние като европейците си имаме спешни здравни досиета, но нещо много ме озадачи!

Във спешното здравно досие има само по 13 важни показатели, което може и да е достатъчно, но при положение, че аз не съм изследвана от коя кръвна група съм, защото не ми се е налагало, не зная дали имам алергии, въпреки че предполагам такива, трябва да осигуря сума ти и документи, а те със сигурност са свързани и с финанси :idea: , за да

Друго, което ме притесни е, че до този момент може да го притежават само шофьорите на автомобили, които желаят :idea: вие бихте ли си направили спешно здравно досие? Всъщност съм скептично настроена, не мисля, че много голям процент от хората бих си направили по горните съображения - много документи, а за да си ги набавиш и пари ;)
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Бихте ли си направили спешно здравно досие?

Мнениеот lussy » 31 Юли 2014, 11:08

Това е доста странно, ако стане някой инцидент само водача ли ще пострада - не, нали? Т.е. всеки в джоба си трябва да има по един топ документи, ако случайно стане нещо - ужас, според мен, това е поредният опит да се съберат малко пари, точно поради причините, които ти каза
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Бихте ли си направили спешно здравно досие?

Мнениеот Sophia.G » 31 Юли 2014, 12:06

lussy написа:Това е доста странно, ако стане някой инцидент само водача ли ще пострада - не, нали? Т.е. всеки в джоба си трябва да има по един топ документи, ако случайно стане нещо - ужас, според мен, това е поредният опит да се съберат малко пари, точно поради причините, които ти каза

Като чух за идеята, много се зарадвах, би било полезно. Но не разбирам, кой сваля данните към това досие? Къде минавам преглед?
Чета, че Спешните екипи няма да имат как да се възползват от него.
"В някои случаи обаче медиците едва ли биха търсили кода за спешното здравно досие.
Ако става дума за тежка катастрофа, лекарят едва ли ще има време да се занимава с това да търси карта, да се обажда по телефони и да се ориентира.
Услугата за спешно здравно досие струва 15 лева. От Министерството на здравеопазването съобщиха, че на този етап екипите на Спешна помощ не могат да се възползват от новата идея. Следващата година държавата започва работа по въвеждане на цялостно електронно здравно досие, което ще е безплатно.
"
Така пишат в БТВ.
Което означава, че идеята малко или много е безполезна, просто мога да си напиша тези неща на един лист и да ги показвам при инцидент. Не знам дали няма да е еднакво меродавно.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Бихте ли си направили спешно здравно досие?

Мнениеот Pipilota » 24 Фев 2015, 10:27

По принцип е много добра идея, само че ако няма кой да проверява или цялата проверка е много бавна и тромава се обезсмисля наличието на такова здравно досие. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бихте ли си направили спешно здравно досие?

Мнениеот Lollipop » 24 Фев 2015, 11:31

Не мисля че е лошо всеки човек да има подобно досие, това може да бъде само от полза, но наистина ако няма как да се разчита какъв е смисъла? А има толкова лесни начини да се следят тези информации и на бързо електронно да се взема дадената информация.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Бихте ли си направили спешно здравно досие?

Мнениеот S_Milenska » 24 Фев 2015, 13:05

Ми идеята никак не е лоша, трябва да има такива методи за бързо реагиране в такива ситуации, които са животозастрашаващи.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Бихте ли си направили спешно здравно досие?

Мнениеот roksana » 28 Мар 2016, 10:47

Аз бих си направила. Не дай Боже да се случи нещо сериозно, лекарите ще влязат в досието ми и ще видят информацията, която им трябва. Доколкото разбрах, ти сам си я попълваш в досието. Така докторите ще имат нужните им отговори и ще разчитат на достоверна информация от самата мен, а няма да се чудят дали близките ми дават такава и да губят време, докато ги открият роднините ми. Хубаво е всеки да има такова електронно досие.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Бихте ли си направили спешно здравно досие?

Мнениеот Rali_hr » 28 Мар 2016, 12:29

Определено е добре ад има такова досие, но не съм чула тази услуга да се предлага някъде, въпреки че уж я има.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Бихте ли си направили спешно здравно досие?

Мнениеот iwoni » 31 Мар 2016, 10:13

В интернет не може да няма информация как да си направиш спешно досие. Доколкото знам, попълваш някакво заявление и като го подадеш, получаваш идентификационен номер. С него можеш да влизаш в досието си и да актуализираш информацията, а и по този номер лекарите могат да те открият и да прочетат досието ти, ако си в безсъзнание, например. Задължително и в себе си трябва да имаш хартиено копие и контактите на близките ти.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Бихте ли си направили спешно здравно досие?

Мнениеот Snejna » 31 Мар 2016, 11:37

Досието по-подходящо за хора с проблеми ли е т.е. с хронични заболявания, или става за всеки, който няма никакви характерни оплаквания, симптоми, проблеми, диагнози и т.н.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта