Усещали ли сте как се заразявате със стреса на околните?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Усещали ли сте как се заразявате със стреса на околните?

Мнениеот niya_mazova » 31 Юли 2014, 11:42

Наскоро ме замисли една статия за това, че стресът е като вирус. Според мен е нещо доста по-лошо, с вируса има някакъв шанс да се пребориш навреме и да не се разболееш, имаш имунна система, срещу стреса, тя е до време :(

Всъщност се сетих, че наистина усещам, когато хората съвсем неволно ме заразяват със стреса, който носят в себе си.
Тези моменти са почти неизбежни, но каква защита човек трябва да си изгради, за да не допуска стреса до себе си, има ли такава?

И вие ли усещате, когато хората ви предават стреса? Как успявате да го отблъснете или да се изчиствате от него, за да не ви засегне в даден момент и физически, въпреки че и психическата умора, която се натрупва е напълно достатъчна?!
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Усещали ли сте как се заразявате със стреса на околните?

Мнениеот dessiblond » 31 Юли 2014, 11:48

Мислих си, че имам кофти състезателен навик, когато някой около мен бърза, аз да правя същото, но предполагам, че това е този стрес, за който говориш ти, не е приятно въобще, а след това се чувствам толкова изморена :( явно нямам никаква защита, въпреки че сам трябва да си я изградиш не можеш да очакваш да е вродена
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Усещали ли сте как се заразявате със стреса на околните?

Мнениеот blaze » 15 Ное 2018, 15:30

Да, и се ядосвам на себе си че го допускам.
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Усещали ли сте как се заразявате със стреса на околните?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Ное 2018, 17:38

Това е нормално, всички изпитваме емпатия към другите и е нормално да попием чувствата им, иначе според мен бибило по-странно, ако не приемаме напрежението на околните.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Усещали ли сте как се заразявате със стреса на околните?

Мнениеот Светлето » 03 Дек 2018, 15:09

Научих се с времето да пуска пердето за някакви супер напрегнати хора, които не са ми близки. В смисъл, щом не мога да помогна, поне себе си да опазя. Инстинкт.
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

Re: Усещали ли сте как се заразявате със стреса на околните?

Мнениеот Кери » 22 Мар 2019, 15:05

Много се влияя от чуждото напрежение и нерви. И се ядосвам на себе си заради това. Защо всъщност трябва да ме вълнуват чуждите негативни емоции, ако не са свързани с мен и моите действия? Само на себе си вредя така.
Кери
 
Мнения: 81
Регистриран на: 10 Дек 2018, 13:12

Re: Усещали ли сте как се заразявате със стреса на околните?

Мнениеот Dalia » 22 Мар 2019, 19:04

Един в стаята да има по-нервен и аз съм втрата. Много ми влияе мрънкането и пуфтенето и вечното оплаквне от всичко. Просто забравям да мисля и само туй чувам - Уф- пуф. Добре е имам слушалки, пускам си музика и тя ме спасява от всичко негативно около мен :cheerleaderkid:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Усещали ли сте как се заразявате със стреса на околните?

Мнениеот viviann » 12 Апр 2019, 11:37

Аз се влияя много и така и не успях да променя това в себе си. Затова гледам да се дистанцирам в ключовите момент от напрегнатите хора около мен.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Усещали ли сте как се заразявате със стреса на околните?

Мнениеот Кети cat » 24 Апр 2019, 11:38

И аз лесно поддавам, което е напълно безсмислено, ама засега не успявам да се абстрахирам.
Кети cat
 
Мнения: 95
Регистриран на: 23 Ное 2018, 11:59

Re: Усещали ли сте как се заразявате със стреса на околните?

Мнениеот sky_100 » 31 Май 2019, 13:43

Налагам си да не се влияя. Преди бях много шашната и като гледам някой как се панира, и аз почвам да изключвам.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта