Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот Anka » 26 Мар 2015, 15:08

Elica написа:Тези нагли комари в наши дни не мисля, че има нещо, което може да ги изплаши, не вярвам, че някакви билки биха помогнали в борбата с комарите.

Сегашните комари за модифицирани направо :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот miron » 02 Юни 2015, 13:44

Никакви билки не помагат и никакви подобни, асмо силни репеленти и те не всички комари се повлияват.
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот galya.33 » 04 Юни 2015, 01:04

Мене комарите доста ме хапват, а и имам алергия към тях. Ако ме ухапе някой ходя по 2 седмици с подут крак или ръка (да подува се целия крайник не само на пъпчица да ми става)! На всичко отгоре репелентите не ги гонят, а и към някои репеленти също проявявам алергия.
За щастие не съм открила да имам проблеми с билки или масла и бих била много благодарна ако споделите конкретни рецепти, особено за маслата! :D :D :D :D
Аватар
galya.33
 
Мнения: 27
Регистриран на: 15 Апр 2015, 23:39

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот Rali_hr » 11 Юни 2015, 13:46

galya.33 написа:Мене комарите доста ме хапват, а и имам алергия към тях. Ако ме ухапе някой ходя по 2 седмици с подут крак или ръка (да подува се целия крайник не само на пъпчица да ми става)! На всичко отгоре репелентите не ги гонят, а и към някои репеленти също проявявам алергия.
За щастие не съм открила да имам проблеми с билки или масла и бих била много благодарна ако споделите конкретни рецепти, особено за маслата! :D :D :D :D

Има лепенки и гривни , защо не пробваш с тях, а лепенките отгоре на всичкото се слагат в/у дрехата така че няма да имат никакъв досег с кожата ти :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот galya.33 » 16 Юни 2015, 11:03

Rali_hr написа: Има лепенки и гривни , защо не пробваш с тях, а лепенките отгоре на всичкото се слагат в/у дрехата така че няма да имат никакъв досег с кожата ти :)


Гривните не помагат при мен поне :mrgreen: :oops:
Аватар
galya.33
 
Мнения: 27
Регистриран на: 15 Апр 2015, 23:39

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 16 Юни 2015, 11:28

galya.33 написа:
Rali_hr написа: Има лепенки и гривни , защо не пробваш с тях, а лепенките отгоре на всичкото се слагат в/у дрехата така че няма да имат никакъв досег с кожата ти :)


Гривните не помагат при мен поне :mrgreen: :oops:

Това го видях под темата, може и да дават ефект :idea:
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот Rali_hr » 16 Юни 2015, 13:43

Не мисля, че това ще помогне, с чесъна - може, но пък "Светла дреха, която покрива по-голяма част от тялото"... всяка дреха, която прикрива тялото ще ни пази. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот Локумът » 14 Юли 2015, 12:59

намерете си лавандулово масло, като цяло комарите бягат от всякакви такива миризми. :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот MollyDolly » 14 Юли 2015, 16:45

Локумът написа:намерете си лавандулово масло, като цяло комарите бягат от всякакви такива миризми. :)

Това е идея, но дали няма да остават петна по дрехите от маслото, ти пробвал ли си? :roll:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Можем ли да се отървем от комарите без репеленти?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Юли 2015, 10:53

MollyDolly написа:
Локумът написа:намерете си лавандулово масло, като цяло комарите бягат от всякакви такива миризми. :)

Това е идея, но дали няма да остават петна по дрехите от маслото, ти пробвал ли си? :roll:

Що ще остават петна, когато ползваш лосион по тялото притесняваш ли се от петната?
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта