Вегетариански пастет – различни предложения и идеи?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Вегетариански пастет – различни предложения и идеи?

Мнениеот YoLindi » 01 Авг 2014, 11:41

Преди време бях на гости в приятелка, която живее във Варна и беше сътворила страшни филийки с вегетариански пастет за закуска, рецептата е много лесна, но ми се иска да я разнообразя.

Не обичам да експериментирам в кухнята, за да не хабя храната, че понякога трудно се яде, колкото и да не ми се иска да я хвърлям. :oops: :lol: :lol:
Приемам рецепти и идеи всякакви за вегетариански пастет, също и такива, които не сте пробвали, но имате нюх за процесите в кухнята ;)

Ще ви сложа и моята рецепта за вегетариански пастет, та да ви дойде музата :) една сладка чушка се накълцва на ситно с 200 гр. сирене, което се натрошава и листа от зелен лук, които се режат на дребно. Разбива се 100 гр. масло с толкова заквасена сметана, 2 ч.л. горчица, смесват се двете неща и е готовоо... ;)
нямам търпени да спретна нещо такова, така че сте вие :)
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Вегетариански пастет – различни предложения и идеи?

Мнениеот M.Tasheva » 01 Авг 2014, 11:48

През лятото правя пастет от тиквички със сиренце, да не се хваля, ама много добре ми е получава - заливам 2 или 3 малки тиквички с вряла вода за около 5 мин, след това изцеждам и режа на малки купченца, стържа 200 грама сирене на едно и няколко скилидки чесън, след което разбърквам и овкусявам с зехти, олио, каквото ми се намира, може и орехи да се сложат ;)
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Вегетариански пастет – различни предложения и идеи?

Мнениеот Sophia.G » 07 Авг 2014, 09:14

Авокадо, лук, чесън, малко орехи, лимонов сок и зехтин, всичко това се пасира и става...ммммм...ВКУСНО!
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Вегетариански пастет – различни предложения и идеи?

Мнениеот Malina » 02 Дек 2014, 13:25

много са вкусни такива пастети, но и аз съм почитател на чушката със сирене :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Вегетариански пастет – различни предложения и идеи?

Мнениеот Burborino » 02 Дек 2014, 14:55

:arrow: авокадо + тахан + сол
:arrow: хумуса би могъл да се хапва като пастет - пасирани нахут, тахан, чесън, лимонов сок, сол на вкус, зехтин
:arrow: пастети от боб, леща
:arrow: Има една гръцка салата, която ми е много любима, със сирене е и би могла да се използва също като пастет - сирене се намачква заедно със заквасена сметана и се добавя настъргана люта чушка и скилидка - две чесън. ако примерно лютата чушка е много люта слагам и настъргана вътрешността на обикновена зелена чушка за аромат.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Вегетариански пастет – различни предложения и идеи?

Мнениеот Mon_ton » 03 Дек 2014, 16:00

Burborino написа::arrow: авокадо + тахан + сол
:arrow: хумуса би могъл да се хапва като пастет - пасирани нахут, тахан, чесън, лимонов сок, сол на вкус, зехтин
:arrow: пастети от боб, леща
:arrow: Има една гръцка салата, която ми е много любима, със сирене е и би могла да се използва също като пастет - сирене се намачква заедно със заквасена сметана и се добавя настъргана люта чушка и скилидка - две чесън. ако примерно лютата чушка е много люта слагам и настъргана вътрешността на обикновена зелена чушка за аромат.

Последната звучи много добре, особено си представям да се сложи в/у препречена брускета, която да убие вкуса на лютивото :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Вегетариански пастет – различни предложения и идеи?

Мнениеот Burborino » 03 Дек 2014, 16:12

Много е вкусна. А лютивината е въпрос на избор. Аз примерно не ям люто и слагам толкова люта чушка колкото да е само леко пиперливо и останалото е вътрешността на зелена чушка. В Гърция ядох и доста по-лют вариант с прясно изпечен хляб... направо е жестоко! Забравих да кажа за нея, че се слага и зехтин. Грамажите са по-скоро на око. Целта е да стане кремообразно. Също може да е по-гладка смес или да се оставят по-едри парченца сирене.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Вегетариански пастет – различни предложения и идеи?

Мнениеот S_Milenska » 04 Дек 2014, 09:48

Никога не съм си правила такива пастети май :roll: Ако се брои само от няколко вида сирена и орехи вътре... :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Вегетариански пастет – различни предложения и идеи?

Мнениеот Pipilota » 13 Дек 2014, 10:26

Бърборино, този авокадо с тахан няма ли да стане зверски мазна история? :?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вегетариански пастет – различни предложения и идеи?

Мнениеот Burborino » 13 Дек 2014, 10:53

Не става мазно. :) Аз слагам на 1 авокадо 1 с.л. тахан и става като овкусител един вид. не е натрапчиво. Не е и мазно :)
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Следваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron