Дали е по-добре цените на лекарствата да се променят веднъж годишно?

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Дали е по-добре цените на лекарствата да се променят веднъж годишно?

Мнениеот draga.mihova » 01 Авг 2014, 16:37

Ех, тези цени на лекарствата, вече като чуя подобно нещо и косата ми настръхва!
Факта, че варират постоянно страшно много ме натоварва психически, косата ми се изправя!

За сега вкъщи се купуват основно такива без рецепта, но като се има предвид, че цените им ще варират спрямо инфлацията, мога да си представя за какво ще иде реч в даден момент!
А майка ми, както и тази на мъжа ми, направо не мога да проумея, ако се увеличат още какво ще се случи.

А принципът за определяне цените на лекарствата отпускани по НЗОК е много интересен /обяснявам го, защото и аз самата до скоро не знаех какъв е/ значи цените се определят с оглед от няколко европейски държави, след което се избира най-ниската цена от тях и то тя става такава и в България :? странна работа?!

Ами сега поне веднъж годишно ще ми настръхва така косата, за сметка на това, когато се цените им се увеличат ще плащаме цяла година по-скъпи лекарства :( :( Как, според вас, е най-добре да се променят веднъж годишно цените на лекарствата или на шест месеца?
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Дали е по-добре цените на лекарствата да се променят веднъж годишно?

Мнениеот mimeto90 » 01 Авг 2014, 16:41

И аз съм доста объркана вече, не зная кое е по-добре и кое по-зле факт е че за нашите стандарти са сравнително високи цените на лекарствата. Давам пример с моето семейство, най-лошото се случва, когато един го хване вирусче, предаде на друг и се оказва цялото семейство болно - респективно лекарства и в един момент без време се оказваме във финансова криза :( понеже даваме поне 100 лева за лекарства! :oops:
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Дали е по-добре цените на лекарствата да се променят веднъж годишно?

Мнениеот annydance » 04 Авг 2014, 16:41

не, да, какво е значението, те правят каквото си знаят ние ръфаме остатъци... гнусна история, прекалено образен ми е коментара, но не се отнася само до лекарствата, но включва и тях
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Дали е по-добре цените на лекарствата да се променят веднъж годишно?

Мнениеот D-r Terziev » 08 Авг 2014, 11:00

Цените на лекарствата се променят по две причини - обективни и от търговски. Ако се променят само заради джобовете на прекупвачите, това трябва да бъде променено като практика.
D-r Terziev
 
Мнения: 47
Регистриран на: 08 Авг 2014, 10:44

Re: Дали е по-добре цените на лекарствата да се променят веднъж годишно?

Мнениеот Pipilota » 05 Дек 2014, 11:01

:) Ако може изобщо да не се променят - още по-добре! Не е нормално постоянно да се увеличават, досега някой да е намерил лекарство, чиято цена се е намалила? :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Дали е по-добре цените на лекарствата да се променят веднъж годишно?

Мнениеот Kaya » 10 Дек 2014, 17:10

Това няма значение, така или иначе в много случаи цениет са изкуствено завишени, а и кой ли ни пита нас.. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52


Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта