Един от вечните спорове – мъжете или жените са по-умни? Защо изследванията показват в полза на жените?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Един от вечните спорове – мъжете или жените са по-умни? Защо изследванията показват в полза на жените?

Мнениеот m.vulev » 04 Авг 2014, 11:58

Вчета четох статия, в която се обсъждаше един от вечните спорове - мъжете или жени са по-умни и според вас, защо изследванията са в полза на жените?
Та в тази статия-"потвърждение" на тезата, че жените били по-умни, пишеше, че се изразявало в това, че запомняли по-добре и имали по-добра епизодична памет, а да, и мозъкът им се развивал по-бързо :idea: (което, според мен, нищо не означава)

Мога да кажа само - що за учени са тези???! :shock:

Замисляли сте се например, че главните готвачи повечето са мъже, по-добрите шофьори, също са мъже, както и математиците, мисля това са красноречиви примери, вие?
Е защо, смятате, че фактите говорят едно, а учените - друго и последно мъжете или жените са по-умни? :?
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Един от вечните спорове – мъжете или жените са по-умни? Защо изследванията показват в полза на жените?

Мнениеот Ginger » 04 Авг 2014, 12:01

Аз пък мисля, че това са не до там умновати, закоравели разбирания на един мъж, който живее далеч в миналото, когато мъжете и жените са нямали равни права, затова все още се опитва да премери и претегли половете, ама му е трудно :lol:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Един от вечните спорове – мъжете или жените са по-умни? Защо изследванията показват в полза на жените?

Мнениеот franky » 04 Авг 2014, 15:21

Не знам дали може да става дума въобще за какъвто и да е било спор мъже-жени, а жените просто са по-организирани, не че няма такива мъже, но болшинството са жени
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Един от вечните спорове – мъжете или жените са по-умни? Защо изследванията показват в полза на жените?

Мнениеот Malina » 04 Дек 2014, 11:13

Аз познавам и умни жени и умни мъже :) А мъжете е ясно, защо са по-добри е нещо - те могат да се усъвършенстват ужасно много в една сфера, докато жените могат да правят поне 5 неща добре! :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Един от вечните спорове – мъжете или жените са по-умни? Защо изследванията показват в полза на жените?

Мнениеот iriny » 21 Авг 2019, 16:48

Естествено, че жените сме по-умни! Я не ми говорете за велики готвачи, математици, философи и т.н. Само си отговорете на въпроса кого слушат гореупоменатите гении, когато се приберат вкъщи? :wink:
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта