Какво природно средство в домашни условия да използвам за чупливи нокти?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Какво природно средство в домашни условия да използвам за чупливи нокти?

Мнениеот donni » 04 Авг 2014, 13:55

От както родих, не мога да си пусна малко по-дълги нокти, изрязани са до дъно и едно ъгълче да израсне веднага се чупи.
Преди да забременея беше сходна ситуацията, но някак по-добре със заздравител се понасяше, сега е абсурд със или без не мога да се преборя с чупливите си нокти.

Реших да се откажа от всички мазила и заздравители, които се предлагат и да пробвам с природни средства, които да използвам в домашни условия за чупливи нокти.

Възможно ли е да ми помогнете с рецептата за такова домашно природно средство, понеже нямам идея кое как се повлиява на чупливите нокти? Дали биха имали успех натуралните масла, като рициновото, например, знам, че помага при растежа на миглите, а за чупливи нокти?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Какво природно средство в домашни условия да използвам за чупливи нокти?

Мнениеот Грохот » 04 Авг 2014, 13:59

Наистина натуралните масла помагат, но всеки вид масло помага за различно, например аз се мажех с евкалиптово, понеже задържа влагата в нокътя и така не се лющи.
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Какво природно средство в домашни условия да използвам за чупливи нокти?

Мнениеот mangusta » 29 Авг 2014, 15:55

Аз си взех рициново масло, понеже може да се ползва за различни маски за коса, мигли, също и за нокти ;) добре ми действа, въпреки че отскоро се мажа
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Какво природно средство в домашни условия да използвам за чупливи нокти?

Мнениеот MollyDolly » 01 Сеп 2014, 14:31

До колкото си спомням имаше масла на д-р Икаров, които са изцяло натурални и бяха предназначени точно за чупливи нокти, не съм опитвала точно този продукт, но от другите съм много доволна, не мисля, че ще съжаляваш!
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Какво природно средство в домашни условия да използвам за чупливи нокти?

Мнениеот dessiblond » 27 Окт 2016, 17:22

MollyDolly написа:До колкото си спомням имаше масла на д-р Икаров, които са изцяло натурални и бяха предназначени точно за чупливи нокти, не съм опитвала точно този продукт, но от другите съм много доволна, не мисля, че ще съжаляваш!


Аз съм доволна от тях, значително ми подобриха вида на ноктите.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Какво природно средство в домашни условия да използвам за чупливи нокти?

Мнениеот M.Tasheva » 03 Ное 2016, 15:45

За подхранване на ноктите аз често си ги мажа със зехтин и лимонов сок, смесено. Даже така преспивам през нощта, слагам си ръкавици да не цапам навсякъде.
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Какво природно средство в домашни условия да използвам за чупливи нокти?

Мнениеот Локумът » 03 Ное 2016, 16:18

M.Tasheva написа:За подхранване на ноктите аз често си ги мажа със зехтин и лимонов сок, смесено. Даже така преспивам през нощта, слагам си ръкавици да не цапам навсякъде.
Сиреч да разбирам, че ти спиш с ръкавици?!
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какво природно средство в домашни условия да използвам за чупливи нокти?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Окт 2017, 08:43

Мисля, че особено след раждане, проблемът е от липса на витамини. Започваш да приемаш, а и нали има такива, които са за здрава коса и нокти + стандартен комплект витамини, проблема се решава. А ноктите може да мажеш с кокосово масло, полезно е и за кожата, но само витамини могат да помогнат.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53


Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта