Има ли съществена разлика между обезмаслената, полу- и необезмаслената извара? Коя е най-полезна?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Има ли съществена разлика между обезмаслената, полу- и необезмаслената извара? Коя е най-полезна?

Мнениеот red_eyes » 04 Авг 2014, 14:48

Обикновено залагам на сирене, но последния път реших да купя извара. Като стигнах до щанда намерих три различни вида извара, като оставим марките. Знаех, че има обезмаслена, но намерих и полу-, както и необезмаслена.

Стори ми се най-добре да купя необезмаслена, казано честно и преди съм купувала, но не зная от кой вид и дали има съществена разлика между тях.

Отхвърлих обезмаслената и полу-, понеже си мисля, че са минали през допълнителни обработки, които не знам колко са безвредни :?
Вие каква извара купувате и съществува ли съществена разлика между обезмаслена, полу- и необезмаслена?
Мислите ли, че е възможно минавайки през допълнително обработки, изварата да не е от най-полезните продукти? Кой вид е най-полезен, според вас? :?
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Има ли съществена разлика между обезмаслената, полу- и необезмаслената извара? Коя е най-полезна?

Мнениеот magda » 04 Авг 2014, 14:53

До колкото знам нещата стоят като при киселото мляко, а ако имаш някакви заболявания или си бременна, пазиш диета, зависи също и от възрастта си купуваш тази, която ще е най-полезна за теб. ;)
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Има ли съществена разлика между обезмаслената, полу- и необезмаслената извара? Коя е най-полезна?

Мнениеот Sophia.G » 04 Авг 2014, 14:55

Много внимателно четете какво има в съдържанието на изварата. Значи, важно е за диетичното хранене да е обезмаслена и да е обезсолена. Проблемни извари са така наречените "кашкавалени" извари - много мазно и вероятно нездравословно.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Има ли съществена разлика между обезмаслената, полу- и необезмаслената извара? Коя е най-полезна?

Мнениеот Roman » 07 Авг 2014, 12:11

Всеки вид извара има своите профилактични и лечебни показания. Полумаслената и обезмаслената се използват широко в различни диетични схеми главно при лица с нарушения в мастната обмяна (затлъстяване, атеросклероза и пр.).
Roman
 
Мнения: 4
Регистриран на: 23 Юли 2013, 16:57

Re: Има ли съществена разлика между обезмаслената, полу- и необезмаслената извара? Коя е най-полезна?

Мнениеот irka » 29 Сеп 2016, 15:41

Чувала съм, че по-добре да ядеш извара, отколкото сирене или други млечни храни, които ги заклеймихме като неистински и пълни с неестествени съставки. Сега и при изварата явно трябва да внимаваме. Аз редовно си чета етикетите, не купувам кашкавалена извара.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Има ли съществена разлика между обезмаслената, полу- и необезмаслената извара? Коя е най-полезна?

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Сеп 2016, 16:12

irka написа:Чувала съм, че по-добре да ядеш извара, отколкото сирене или други млечни храни, които ги заклеймихме като неистински и пълни с неестествени съставки. Сега и при изварата явно трябва да внимаваме. Аз редовно си чета етикетите, не купувам кашкавалена извара.

Какво й има на кашкавалената извара, аз напоследък все на такава попадам.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Има ли съществена разлика между обезмаслената, полу- и необезмаслената извара? Коя е най-полезна?

Мнениеот donni » 30 Сеп 2016, 10:43

Кашкавалената не е ли по-солена и мазна? Аз рядко купувам извара и нямам представа какви видове има.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Има ли съществена разлика между обезмаслената, полу- и необезмаслената извара? Коя е най-полезна?

Мнениеот Kremiliya » 14 Дек 2017, 13:57

Не знам коя е по-полезна, аз харесвам много обезмаслената на Олимпус, същ отакива и от лидл съм вземала, стои ми по-кремообразна и с по-приятен ненатрапчив вкус.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Има ли съществена разлика между обезмаслената, полу- и необезмаслената извара? Коя е най-полезна?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Дек 2017, 12:05

На мен също ми харесва повече обезмаслената, по-гладка е и с по-нежен вкус, на Олимпус ми е любима, както и вие самите сте казали. В Лидл ми прилича на цедено мляко и не ми харесва толкова.
Но онази, която е едрозърнеста и с найлонови торбички е ужасна.
За полезни свойства не съм за замисляла, така или иначе изварата по принцип е доста маслена, дори и нискомаслената. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта