Дали е възможно видео игрите да се повлияват добре на децата?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Re: Дали е възможно видео игрите да се повлияват добре на децата?

Мнениеот Mon_ton » 15 Фев 2017, 14:39

Ако е по малко, всяко разнообразие е за добро, под каквато и да е форма, с нищо не трябва да се прекалява,дори с яденето, ако се замислим. Изобщо всичко в разумни граници е добре.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Дали е възможно видео игрите да се повлияват добре на децата?

Мнениеот silver933 » 21 Фев 2017, 10:32

Хората, които играят видео игри са със супер силно развити рефлекси и това хората са го доказали. Всичко е до възприятието, ако някой мисли, че видео игрите са кофти, ще си ги забрани на детето, то ще намери начини тайно да ги играе повече,отколкото мама би му позволила.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Дали е възможно видео игрите да се повлияват добре на децата?

Мнениеот Snejna » 22 Фев 2017, 17:06

Децата не могат ли да си намеря някакви по-добри занимания от тези? Не е нужно постоянно да бъдат пред екраните, игрите им отнемат много повече, отколкото им дават.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Дали е възможно видео игрите да се повлияват добре на децата?

Мнениеот silver933 » 23 Фев 2017, 10:49

Snejna написа:Децата не могат ли да си намеря някакви по-добри занимания от тези? Не е нужно постоянно да бъдат пред екраните, игрите им отнемат много повече, отколкото им дават.

Могат, само че децата искат да се занимават с това, което им харесва, и на тях не им пука изобщо кой какво иска - т.е. родителите им. Ако си мислиш, че като у вас нямате компютър или си му забранила игрите, то няма да играе, жестоко се лъжеш, даже ще играе повече, отколкото ако му е позволено. :wink:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Дали е възможно видео игрите да се повлияват добре на децата?

Мнениеот PasDeDeux » 28 Фев 2017, 14:54

За развиване на въображението и бързо взимане на решения съм съгласна, но за друго не се сещам :smile: .
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Дали е възможно видео игрите да се повлияват добре на децата?

Мнениеот Mon_ton » 07 Мар 2017, 15:10

PasDeDeux написа:За развиване на въображението и бързо взимане на решения съм съгласна, но за друго не се сещам :smile: .

не е малко, все пак реденето на пъзел има някакви ползи, но не всички ползи за там. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Дали е възможно видео игрите да се повлияват добре на децата?

Мнениеот Snejna » 25 Мар 2017, 12:46

Все пак, ако нещо е по малко позволено и направено за удоволствие само, може да се развият някои качества, но да се прекалява не е добре, с нищо не едобре да се прекалява :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Дали е възможно видео игрите да се повлияват добре на децата?

Мнениеот Pipilota » 02 Апр 2017, 08:32

Всичко, поставено в някакви нормални норми може да е полезно за децата, и аз съм на мнение, че игрите могат да дадат много подобрения на рефлексите, да променят и подобрят логическото и аналитично мислене, но не трябва да се превръщат в начин на живот.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Дали е възможно видео игрите да се повлияват добре на децата?

Мнениеот Stark » 21 Юли 2017, 12:00

Защо да не? Аз съм играла като дете доста, сега с годините все по-малко ми се играе, но не съм се сбъркала. Като бях тийнейджърка прекарвах цели нощи на компютъра. Не са ми повлиляли зле. Някой от най-зарибените геймъри, които познават, станаха супер успешни хора с добри професии.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Дали е възможно видео игрите да се повлияват добре на децата?

Мнениеот kalina_216 » 25 Авг 2017, 10:42

Не е задължително игрите да са винаги агресивни и винаги да са плашещи. По-възрастните хора не осъзнават, че в тях няма нищо ненормално и са просто едно забавление..
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

ПредишнаСледваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron