Има ли храни, които по-дълго да запазят видимата ни възраст?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Има ли храни, които по-дълго да запазят видимата ни възраст?

Мнениеот nushi.kisyova » 06 Авг 2014, 10:27

Опитвам от няколко години да се храня максимално здравословно, това изключва всякакъв джънк, сладории, газирано, алкохол, понякога си позволявам по малко черен хляб.

Но понеже вече навлизам във възраст, в която годините започват все повече да ти личат, въпреки че изглеждам сравнително млада за моите, ми мина през ум, че със сигурност има храни, които запазват по-дълго видимата ни възраст, при мен - 36-37 год. (или поне така ми казват :D )

Знам за някои храни, че са естествени антиоксиданти като ядките и ягодите, но ягодите са сезонни, а ядките калорични, което за мен е голям проблем.

Убедена съм, че има и други храни, които имат антиоксидантни свойства и се надявам, някой да ми подскаже кои са по-точно! От друга страна, дали те са достатъчни, за да запазят по-дълго видимата ни възраст или е необходимо да се приемат и други храни с различни свойства от тези? :?
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Има ли храни, които по-дълго да запазят видимата ни възраст?

Мнениеот Nightmare » 06 Авг 2014, 10:32

ами чела съм, че наричат антиоксидантите - съвременния извор на младостта, което ме води до идеята, че би трябвало те да са достатъчни, за да поддържат една добра видима възраст :) храните с такива свойства, които знам за теб са най-вече ябълките, може би, марулята и като цяло зелените листни зеленчуци, морските дарове :)
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Има ли храни, които по-дълго да запазят видимата ни възраст?

Мнениеот Bambaa » 14 Авг 2014, 14:01

могат да се открият боровинки сега на пазара, знам, че са добър антиоксидант, също и лютият червен пипер, не зная как и защо влияе, но явно е така
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Има ли храни, които по-дълго да запазят видимата ни възраст?

Мнениеот mangusta » 27 Фев 2017, 17:55

Bambaa написа:могат да се открият боровинки сега на пазара, знам, че са добър антиоксидант, също и лютият червен пипер, не зная как и защо влияе, но явно е така


Ако ядеш люто дали запазваш младостта си? :smile: Хич не го обичам, затова наблягам на грозде, ябълки и цитрусови плодове.
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Има ли храни, които по-дълго да запазят видимата ни възраст?

Мнениеот Rali_hr » 02 Окт 2018, 16:00

По-скоро отбягването на някои навици може да е от полза, като това да не пушиш и да не пиеш твърд алкохол, ама да ядеш примерно лимонии това да те направи безсмъртен, не ми се връзва много много.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron