Можете ли да ме подсетите какъв домашен ароматизатор да си направя?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Можете ли да ме подсетите какъв домашен ароматизатор да си направя?

Мнениеот Коцева » 06 Авг 2014, 13:38

В края на миналата година, дъщеря ми разви някаква алергия от някои съставки на ароматизатора и още щом пръсна, тя започва да киха и подсмърча.

От тогава не сме използвали никакви ароматизатори, дори не вземаме ароматизирани пръчици, нито свещи, направо вече се чудя какво да правя :roll:
Не зная дали е възможно да се направи домашен ароматизатор, затова реших да проуча тук и да ви заимствам някоя и друга идея, който ми даде, естествено, за това как да си направя домашен ароматизатор! :?
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Можете ли да ме подсетите какъв домашен ароматизатор да си направя?

Мнениеот MerryPop » 06 Авг 2014, 13:42

Понеже децата още са малки и не ми се иска да пръскам с ароматизатори използвам сода и етерични масла. По принцип содата, както и солта привличат неприятните миризми, а етеричните масла ароматизират ;) пробвай ако ти хареса можеш да експериментираш
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Можете ли да ме подсетите какъв домашен ароматизатор да си направя?

Мнениеот Ginger » 12 Авг 2014, 13:06

Навсякъде по шкафовете съм оставила торбички с разрязани пръчки канела или кафе на зърна, но най-много ми харесва, когато слагам чисти кърпи в банята или ново спално бельо да капвам или лавандула, или друг любим аромат :)
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Можете ли да ме подсетите какъв домашен ароматизатор да си направя?

Мнениеот ivoblinc » 10 Авг 2016, 15:01

Ползваме вкъщи ароматизатори, които са домашно приготвени в гардероба. В хартиени или платнени торбички жената слага лавандула, канелени пръчки, риган, босилек, изобщо каквото се сети. Дрехи, спално бельо миришат много хубаво. В стаите също слага, но там бързо като чели изчезва и повече се прашат, което още повече убива аромата им.
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Можете ли да ме подсетите какъв домашен ароматизатор да си направя?

Мнениеот Jully » 11 Авг 2016, 11:06

Аз си правя някакви памучета, оцветявам ги слагам им етерични масла вътре, както и някакви изсушени подправки. Най-често обаче залагам на лавандулата, защото я обожавам, както и ванилия ;)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Можете ли да ме подсетите какъв домашен ароматизатор да си направя?

Мнениеот penelopa » 11 Авг 2016, 14:06

Може в паничка да се сипе етерично масло и като сложиш свещичка под нея става ароматизатор. Даже продават такива съдчета. Сипваш си каквото на теб ти харесва.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Можете ли да ме подсетите какъв домашен ароматизатор да си направя?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Авг 2016, 15:17

penelopa написа:Може в паничка да се сипе етерично масло и като сложиш свещичка под нея става ароматизатор. Даже продават такива съдчета. Сипваш си каквото на теб ти харесва.

да много готини чашки са това, украсени, с дупчица, абе хубави са ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Можете ли да ме подсетите какъв домашен ароматизатор да си направя?

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Авг 2016, 16:08

Много ефектни са и арома терапиите, които се правят така, както вие сте казали с вода и етерично масло,но ако се сложи и върху хималаска лампа е много ефектно :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Можете ли да ме подсетите какъв домашен ароматизатор да си направя?

Мнениеот MGB » 17 Авг 2016, 09:57

Ваня Стойчева написа:Много ефектни са и арома терапиите, които се правят така, както вие сте казали с вода и етерично масло,но ако се сложи и върху хималаска лампа е много ефектно :)


Каква е тази хималайска лампа? Какво представлява? Аз много харесвам ароматни свещи, свещници и всякакви такива пособия и вкъщи съм ги наредила.... :lol: Но все си купувам готови. Трябва да пробвам аз да си направя ароматизатори, може да са по-ненатрапчиви и силни като аромат, но поне ще знам, че аз съм си ги приготвила.
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Можете ли да ме подсетите какъв домашен ароматизатор да си направя?

Мнениеот Jully » 12 Юни 2017, 12:29

Днес отварям гардероба и гледам един молец лети, довечера съм решила лавандулово масло да сложа на марля и да затворя в гардероба, дали ще се махнат, знам, че хич не обичат аромата на лавандула. И дали мога да разчитам, че това малко ще освежава и самите дрехи?
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта