Как да реагираме при опарване от медуза?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Как да реагираме при опарване от медуза?

Мнениеот Мади Ранчева » 07 Авг 2014, 11:33

Моя приятелка се върна от морето миналата седмица и каза, че имало много медузи.
Лошото е, че сме запазили бунгало на същото място, където бяха те, но за следващата седмица, т.е. медузите едва ли ще изчезнат до тогава.

Притеснявам се, понеже съм с децата и ако стане, така че да ги опари медуза, нямам идея как да реагирам и как да окажа първа помощ. Зная, че болката след опарване от медуза е стряскаща, пареща и много силна, затова се надявам, да има рецепти от народната медицина, с които да помогна веднага, докато дойде помощта. :?

Всъщност дали има по-правилна реакция при опарване от медуза, от тази да се опитвам сама да облекча болката и да не позволя на отровата да се разнесе? :?
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Как да реагираме при опарване от медуза?

Мнениеот ramimni » 07 Авг 2014, 11:37

Е кой е не чувал, че трябва да напишкаш мястото, на което те е опарила медузата, ама не зная дали имат ефект или са бабини деветини :? за радост, не ми се е налагало
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Как да реагираме при опарване от медуза?

Мнениеот franky » 07 Авг 2014, 11:42

това с урината граничи с мита, почти, доста по-ефективно е да се полее мястото с винен оцет
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Как да реагираме при опарване от медуза?

Мнениеот Snejna » 04 Дек 2014, 10:20

ramimni написа:Е кой е не чувал, че трябва да напишкаш мястото, на което те е опарила медузата, ама не зная дали имат ефект или са бабини деветини :? за радост, не ми се е налагало

Ами ако си се опарил на рамото? :lol: :lol: :lol:
на мен ми звучи малко измислено, не знам обаче как е правилно да се третира опарване от медуза, добре, че има лекари :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да реагираме при опарване от медуза?

Мнениеот Kaya » 13 Дек 2014, 12:54

franky написа:това с урината граничи с мита, почти, доста по-ефективно е да се полее мястото с винен оцет

Няма ли много да боли? Мен никога не ме е парила медуза и не знам какво е точно усещането, но не си го представям много готино :shock:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта