Как да останат полезни зеленчуците дори и след замразяване?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Как да останат полезни зеленчуците дори и след замразяване?

Мнениеот dejavu » 17 Юни 2015, 10:44

Rali_hr написа:Голямо мислене по въпроса, замразявайте ги и толкова, после в тенджерата директно да се готвят.

Ами нали затова е и темата, да се замислим по въпроса, а и когато хората искат да живеят колкото се може по-здравословно, то трябва да се поразровиш за инфо.
Относно това
Rali_hr написа:
PasDeDeux написа:
miron написа:Винаги ги слагам замразени да ги готвя, това е единствения принцип, който спазвам

И аз съм на този принцип, но не зная дали само вида им се запазва или и витамините, вие как мислите? :roll:

Мисля, че всичко им се запазва, все пак е замразяване и всичко полезно си остава в тях :)

и аз си мисля, че се запазват, въпреки че е възможно някои от витамините да не са устойчиви на минусови температури, но като цяло би трябва това е по-правилният начин :idea:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как да останат полезни зеленчуците дори и след замразяване?

Мнениеот Kaya » 29 Юни 2015, 11:44

Е как храната няма да е устойчива на минусови температури, все пак това е начина да бъдат съхранени.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да останат полезни зеленчуците дори и след замразяване?

Мнениеот red_eyes » 31 Яну 2017, 16:24

Колкото и да нарушава замразяването структурата и полезните им качества, все пак не е да заличава всичко полезно в тях.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Как да останат полезни зеленчуците дори и след замразяване?

Мнениеот Rali_hr » 03 Фев 2017, 16:11

На мен не ми харесват, защото им се променя и вкуса и сякаш структурата, стават по-твърди , по-трудни за ядене и по-трудно се готвят от пресни.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да останат полезни зеленчуците дори и след замразяване?

Мнениеот annydance » 06 Фев 2017, 17:05

Че се готвят по-трудно замразените зеленчуци, не съм съгласна. Напротив, много бързо стават. За вкуса съм съгласна, малко блудкав става, като промит. Не знам дали се запазва нещо в тях, ползвам замразени, когато искам да си купя зеленчук, чийто сезон вече е изтекъл и не мога да го намеря пресен.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Как да останат полезни зеленчуците дори и след замразяване?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 09 Фев 2018, 11:59

Избягвамн ги замразените, изобщо не ми харесват, гадни са на вкус и то много гадни. И винаги са едни твърди, изобщо не ги харесвам. Купувам много рядко замразени, ако ще е за царевица и грах - има ги на буркани и консерви готови направо, а замразени са ужасни.
А за картофи и моркови, броколи, карфиол да си вземеш замразени... моля ви се - целогодишно ги има!
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Как да останат полезни зеленчуците дори и след замразяване?

Мнениеот S_Milenska » 09 Фев 2018, 13:26

Те със сигурност запазват много полезни вещества в себе си, но друг е въпроса колко е вкусно това и как после се изхвърлят.. Примерно замразените миксове за супи са отвратителни, след като после се изхвърля, кое му е полезното?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да останат полезни зеленчуците дори и след замразяване?

Мнениеот rali06 » 13 Фев 2018, 11:16

Според мен замразяването тотално убива полезните съставки, може би консервирането е малко по-щадящо откъм запазване на полезните вещества.
rali06
 
Мнения: 211
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 17:20

Re: Как да останат полезни зеленчуците дори и след замразяване?

Мнениеот fawla » 13 Фев 2018, 11:24

rali06 написа:Според мен замразяването тотално убива полезните съставки, може би консервирането е малко по-щадящо откъм запазване на полезните вещества.

Точно обратно е, прпи консервирането се добавя захар примерно и се вари, което е по-лошото. Замразяването е по-щадящо.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как да останат полезни зеленчуците дори и след замразяване?

Мнениеот Rali_hr » 22 Май 2018, 09:34

На мен лично не са ми вкусни и затова избирам сезонни плодове и зеленчуци. Разбира се, няма как да си нанерим сезонен грах, даже н с ъм виждала да го продават пресен, а само замразен/консервиран. Но когато мога, избирам натуралната храна, която си е в чист вид и си е в сезона.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron