Как да останат полезни зеленчуците дори и след замразяване?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Как да останат полезни зеленчуците дори и след замразяване?

Мнениеот MollyDolly » 07 Авг 2014, 13:20

Миналата зима доста често купувах от готовите миксове със зеленчуци и чак ме беше яд, че не съм си направила сама от тях!

Обаче имам доста въпроси, понеже до сега никога не съм замразявала зеленчуци за зимата. Интересно ми е как биха останали полезни, дори след замразяването. Виждам, че повечето миксове, които продава са с бланширани зеленчуци, дали трябва да направя и аз, тогава, за да останат все така полезни?

Имах кофти навик да слагам микса от зеленчуци директно в супа или яденето, което готвя, но не трябва ли първо да се остави да омекне, след което да го прибавям - как е по-здравословно?
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Как да останат полезни зеленчуците дори и след замразяване?

Мнениеот niya_mazova » 07 Авг 2014, 13:25

Лъжеш се, добре си правила, че не си размразявала предварително, когато сложиш замразените зеленчуци във вряща вода запазваш повече от витамините.
Поздравления за решението ти, аз все не мога да се наканя да направя това и аз като тебе зимата купувам и съжалявам :( иначе нищо не се изисква, само режеш зеленчуците и прибираш в торбички във фризера ;)
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Как да останат полезни зеленчуците дори и след замразяване?

Мнениеот MerryPop » 14 Авг 2014, 12:49

Те са си достатъчно полезни и след замразяване, просто не трябва да ги размразяваш, а направо във врялата вода, затова и на миксовете, които се продават е упоменато да не се замразяват повторно, просто защото ще станат на каша, те и без това нямат витамини, понеже са бланширани
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Как да останат полезни зеленчуците дори и след замразяване?

Мнениеот Kaya » 08 Юни 2015, 12:34

MerryPop написа:Те са си достатъчно полезни и след замразяване, просто не трябва да ги размразяваш, а направо във врялата вода, затова и на миксовете, които се продават е упоменато да не се замразяват повторно, просто защото ще станат на каша, те и без това нямат витамини, понеже са бланширани

Искаш да кажеш, че всичко полезно вече им липсва още при пакетирането?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да останат полезни зеленчуците дори и след замразяване?

Мнениеот miron » 10 Юни 2015, 10:09

Винаги ги слагам замразени да ги готвя, това е единствения принцип, който спазвам
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Как да останат полезни зеленчуците дори и след замразяване?

Мнениеот Lollipop » 15 Юни 2015, 12:05

Аз си мисля, че те почти не се променят замразените плодове и зеленчуци, само че не трябва да се размразяват, защото се разкашкват. Но ако ще се ползват за салати това е варианта.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да останат полезни зеленчуците дори и след замразяване?

Мнениеот Kaya » 15 Юни 2015, 12:44

Lollipop написа:Аз си мисля, че те почти не се променят замразените плодове и зеленчуци, само че не трябва да се размразяват, защото се разкашкват. Но ако ще се ползват за салати това е варианта.

Аз не мисля, че има разлика дали ще се размразят или не.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да останат полезни зеленчуците дори и след замразяване?

Мнениеот PasDeDeux » 15 Юни 2015, 14:22

miron написа:Винаги ги слагам замразени да ги готвя, това е единствения принцип, който спазвам

И аз съм на този принцип, но не зная дали само вида им се запазва или и витамините, вие как мислите? :roll:
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Как да останат полезни зеленчуците дори и след замразяване?

Мнениеот Rali_hr » 15 Юни 2015, 14:37

Голямо мислене по въпроса, замразявайте ги и толкова, после в тенджерата директно да се готвят.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да останат полезни зеленчуците дори и след замразяване?

Мнениеот Rali_hr » 15 Юни 2015, 15:00

PasDeDeux написа:
miron написа:Винаги ги слагам замразени да ги готвя, това е единствения принцип, който спазвам

И аз съм на този принцип, но не зная дали само вида им се запазва или и витамините, вие как мислите? :roll:

Мисля, че всичко им се запазва, все пак е замразяване и всичко полезно си остава в тях :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта