Мислите, че българите сме на ТИ с хигиената?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Мислите, че българите сме на ТИ с хигиената?

Мнениеот Rali_hr » 12 Дек 2014, 12:03

Burborino написа:Освен това познавам човек който казва, че честото къпане било вредно. И той винаги мирише някак на застояло, не на свежо. Нито веднъж не съм усетила от него да се носи свежест. А съм много чувствителна на миризми. Много ми се повдига от лоши и тежки миризми. :x

Да, има такива твърдения, че честото къпане повече пречи и изсушава както кожата, така и косата, логично, че няма как да е полезно. Аз не мога да кажа, че се къпя всеки ден - това ще е лъжа, косата си я мия 2 пъти в седмицата, тялото особено зимата горе долу 3-4 пъти в седмицата. :) Разбира се интимната хигиена всяка сутрин не я включвам в основното почистване. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: И не съм разбрала някой да ми каже, че мириша кофти или аз да усетя, имам хубава кожа и хубава коса. Така процедирам и с хлапетата, къпем се там неделя, вторник, четвъртък и така, всичко подред в банята :lol: :lol:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Мислите, че българите сме на ТИ с хигиената?

Мнениеот Burborino » 12 Дек 2014, 13:22

Е, аз предполагам, че той се къпе доста по-рядко от 3-4 пъти :lol:
Съгласна съм за това, че всекидневното вземане на душ не е особено полезно за кожата и аз се къпя през ден зимно време, но все пак ако човек е потен и мирише и т.н. е редно да се измива :) (за интимната хигиена няма да говоря изобщо, тя е задължителна всекидневна грижа макар да има хора, които я пропускат)
Той казваше също, че хората се миели с антибактериални душ гелове и сапуни и после се чудели откъде идвали толкова много автоимунните заболявания, но аз честно да си кажа не познавам нито един човек, който да мие тялото си с антибактериални сапуни. :roll:
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Мислите, че българите сме на ТИ с хигиената?

Мнениеот Andrey » 12 Дек 2014, 15:47

Burborino написа:Е, аз предполагам, че той се къпе доста по-рядко от 3-4 пъти :lol:
Съгласна съм за това, че всекидневното вземане на душ не е особено полезно за кожата и аз се къпя през ден зимно време, но все пак ако човек е потен и мирише и т.н. е редно да се измива :) (за интимната хигиена няма да говоря изобщо, тя е задължителна всекидневна грижа макар да има хора, които я пропускат)
Той казваше също, че хората се миели с антибактериални душ гелове и сапуни и после се чудели откъде идвали толкова много автоимунните заболявания, но аз честно да си кажа не познавам нито един човек, който да мие тялото си с антибактериални сапуни. :roll:

Сейвгард сапуните се водят точно антибактериални, аз него ползвам когато си мия тялото :lol: или пък друг какъвто намеря, но не използвам мъжки душ гелове и сапуни, защото се пързялят супер много, не знам идеята им каква е, сигурно да се бръснеш с тях... точно като гел за бръснене пързалят. :roll:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Мислите, че българите сме на ТИ с хигиената?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Дек 2014, 11:51

Ужас, всякакви мърлячи ги има, никой не може да спори за това нещо! :shock:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Мислите, че българите сме на ТИ с хигиената?

Мнениеот Kremiliya » 22 Дек 2014, 16:26

rabotnata pchela написа:Ужас, всякакви мърлячи ги има, никой не може да спори за това нещо! :shock:

Има ги всякакви, така е, според мен не е нормално да се къпеш веднъж на 2 седмици, едно време е било така де... Дядо ми е казал на времето, че се бил изкъпал за тая година.. ;0
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Мислите, че българите сме на ТИ с хигиената?

Мнениеот Snejna » 22 Дек 2014, 17:00

То да е къпането - едно на ръка, ами хората, които не си мият ръцете, когато се приберат, след като ползват тоалетната, преди да седнат на масата? За мен те са по-големи мърлячи! :geek:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Мислите, че българите сме на ТИ с хигиената?

Мнениеот silver933 » 22 Дек 2014, 17:28

Snejna написа:То да е къпането - едно на ръка, ами хората, които не си мият ръцете, когато се приберат, след като ползват тоалетната, преди да седнат на масата? За мен те са по-големи мърлячи! :geek:

Такива гнусари най ги мразя и си мисля, че повечето мъже не го правят ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Мислите, че българите сме на ТИ с хигиената?

Мнениеот Lollipop » 05 Яну 2015, 12:21

Младите смятам, че доста са повишили хигиената си, разбира се това не значи и за възрастните, те все още имат навици от едно време и трудно могат да се научат да се мият всеки път, преди всяко хранене и т.н.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Мислите, че българите сме на ТИ с хигиената?

Мнениеот Andrey » 05 Яну 2015, 14:43

rabotnata pchela написа:Ужас, всякакви мърлячи ги има, никой не може да спори за това нещо! :shock:

Има всякакви видове, но да не се лъжем, жените също не са много чисти всички..
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Мислите, че българите сме на ТИ с хигиената?

Мнениеот rose_92 » 05 Яну 2015, 20:57

Andrey написа:
rabotnata pchela написа:Ужас, всякакви мърлячи ги има, никой не може да спори за това нещо! :shock:

Има всякакви видове, но да не се лъжем, жените също не са много чисти всички..


Майката на моя приятел е пример за нечистоплътна жена..Когато ходи до тоалетна никога не си мие ръцете след това. Не си ги мие преди хранене. Не знам дали си ги мие след като се прибере от работа, защото пътува с градски транспорт, ама надали. :P :) Не мога да кажа и колко често се къпе ама все като я видя е една рошава, с мръсна коса..едва ли е много често. :lol: Освен това не е никаква домакиня и не знае 2 стаи да почисти..за каква хигиена говорим..
Така че това си е до човек, не до пол - както има големи мърльовци, така има и големи мърли. :) Но аз лично повече се възмущавам от нечистоплътни жени.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron