Бихте ли се доверили на новите средства за контрацепция?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Бихте ли се доверили на новите средства за контрацепция?

Мнениеот MerryPop » 07 Авг 2014, 16:08

Открих две нови средства за контрацепция и ми се сториха доста интересни. Затова исках да разбера, дали знаете за тях (въпреки, че едното все още се разработва) и дали бихте им се доверили.

Първо започвам с новото средство за контрацепция на дамите, прочетох в този сайт за разработването на нов чип, което е е подпомогнато от Бил Гейтс и това средство за контрацепция може да престои до 16 години в една жена, като се използва чрез дистанционно.
Звучи твърде извънземно, но съм убедена, че ще се направи необходимото, за да се въведе в най-скоро време. ;)

Другото ми предложение за ново средство за контрацепция е доста познато и все пак различно. Представлява нещо между презерватив и диафрагма. Използва се от мъже и се поставя на главичката на пениса основната част - базата, която е тънка приляга като втора кожа и оставя отвора свободен, а преди полов акт се поставя, т.нар. му шапчица, която се прикрепя към базата и предпазва от нежелана бременност. За по-кратко имам снимка, за да се ориентирате за какво иде реч ;)

И нека отидем на основният въпрос - именно на кой от двата нови контрацептивни метода бихте се доверили и защо? Аз май ще избера втория :oops: :)
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Бихте ли се доверили на новите средства за контрацепция?

Мнениеот viking » 07 Авг 2014, 16:11

При положение, че предпазват единствено от забременяване, т.е. би следвало да се използва при сериозна връзка, ще предпочета чипа на жената, от колкото шапката на главата :lol: не, че нещо, ама не обичам да нося чак такава отговорност! :oops:
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Бихте ли се доверили на новите средства за контрацепция?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Ное 2014, 10:19

Сякаш само на "чипът" бих се доверила, тази шапка, която се залепя ...ами чудя се ако се разлепи? :shock:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бихте ли се доверили на новите средства за контрацепция?

Мнениеот Mauritius » 26 Ное 2014, 11:37

И двата ми се виждат абсурдни, смятам, че не са много по-сигурни от методите, които се използват и сега!
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Бихте ли се доверили на новите средства за контрацепция?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Ное 2014, 15:07

Е те с времето все ще се променят методите за предпазване от нежелана бременност.. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта