Как да излекуваме хемороидите вкъщи?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Как да излекуваме хемороидите вкъщи?

Мнениеот Ginger » 08 Авг 2014, 09:08

Привет!
Преди около две седмици ми се появиха хемороиди. До сега не съм имала, но установих, че е това, след баща ми, който от дълги години страда от тях.

Той се справя с тях, като пази хранителен режим, а когато не издържи волята му има някакво лекарство, с което се маже. Не бих си купила същото, понеже ме е страх да ползвам лекарства като цяло, а още повече такива, които не са ми изписани от лекар.

Убедена съм, че природата се е погрижила да има лек и за това и че мога да излекувам хемороидите вкъщи. Интересно ми е обаче от къде се появиха, не съм променяла работата си, нито храненето, ще съм благодарна, ако някой ми каже как да предотвратя повторната им поява!
Благодаря ви предварително! :)
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Как да излекуваме хемороидите вкъщи?

Мнениеот mangusta » 08 Авг 2014, 09:16

Наистина е добре да започнеш да спазваш режим на хранене, като установиш кои храни не ти понасят да прекратиш консумацията им. Аз имах докато бях бременна и знам колко е гадно това, но има доста билкови отвари, от които все някоя от тях трябва да подейства, но със сигурност намали пикантното, алкохола изобщо трябва да изчезне и силните подправки ;)
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Как да излекуваме хемороидите вкъщи?

Мнениеот S_Milenska » 04 Дек 2014, 09:55

Те могат да се появят и без да очаквате, както се казва да им е дошло времето. :) Съпругът ми имаше, спазваше и той режим на хранене и нещата се оправиха. Бях чела тогава, че помага настърган картоф, като трябва да го сложите на въпросното място :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да излекуваме хемороидите вкъщи?

Мнениеот red_eyes » 26 Окт 2016, 15:28

Не знам дали можем да ги излекуваме сами, но топла вана, храни, богати на фибри и повече движение помагат да не се възпаляват и да не се появяват.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Как да излекуваме хемороидите вкъщи?

Мнениеот rabotnata pchela » 26 Окт 2016, 16:25

Ама вече като се появи един хемороид той си стои там, нали? т.е. няма как да изчезне, просто може да не се възпалява, демекда не сърби и боли. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да излекуваме хемороидите вкъщи?

Мнениеот Био доктор » 26 Окт 2016, 17:20

Опитайте с грудка от змийска хурка, режат се едни топчета колкото бобено зърно, обвиват се със средата на хляб и се изпиват, ако пък не може да ги изпие да ги сдъвче.... след около седмица пишете какво се случва...
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Как да излекуваме хемороидите вкъщи?

Мнениеот iwoni » 26 Окт 2016, 20:16

Био доктор написа:Опитайте с грудка от змийска хурка, режат се едни топчета колкото бобено зърно, обвиват се със средата на хляб и се изпиват, ако пък не може да ги изпие да ги сдъвче.... след около седмица пишете какво се случва...


Това ме разсмя :lol: , току-виж някой намерил и пробвал! Без операция май няма как да стане да изчезне хемороид. Не знам дали и тогава е съвсем сигурно, може пак да се появи.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Как да излекуваме хемороидите вкъщи?

Мнениеот Био доктор » 26 Окт 2016, 20:21

iwoni написа:
Био доктор написа:Опитайте с грудка от змийска хурка, режат се едни топчета колкото бобено зърно, обвиват се със средата на хляб и се изпиват, ако пък не може да ги изпие да ги сдъвче.... след около седмица пишете какво се случва...


Това ме разсмя :lol: , току-виж някой намерил и пробвал! Без операция май няма как да стане да изчезне хемороид. Не знам дали и тогава е съвсем сигурно, може пак да се появи.


Току виж, че взел и получил подобрение и се похвалил после... операцията е крайност и понеже не сме май, а сме Димитровден и сме през октомври, може да опита и да сподели какво се е случило... При мен действа безотказно... през май може да не съм пробвал, но какво значение има месеца щом помага :cool:
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Как да излекуваме хемороидите вкъщи?

Мнениеот balsam » 27 Окт 2016, 10:37

А трябва ли да се правят нещо тези хемороиди, които много рядко се възпаляват? Аз например след раждането получих, преди не съм имала. Да кажем, че на няколко месеца веднъж ми се възпали и подуе и после месеци наред няма проблем.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Как да излекуваме хемороидите вкъщи?

Мнениеот Био доктор » 27 Окт 2016, 10:43

balsam написа:А трябва ли да се правят нещо тези хемороиди, които много рядко се възпаляват? Аз например след раждането получих, преди не съм имала. Да кажем, че на няколко месеца веднъж ми се възпали и подуе и после месеци наред няма проблем.


Правилното хранене е водещото при теб. Подбирай си менюто, ти сама ще усетиш кога се появяват... движи се по активно и дай възможност на седалището образно казано да не си цял ден върху него :)
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта