Как избирате дини и пъпеши, когато ги купувате?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Как избирате дини и пъпеши, когато ги купувате?

Мнениеот mimeto90 » 08 Авг 2014, 09:39

За толкова години не се научих да избирам дини и пъпеши, които са узрели, сочни и сладки. Гледам дръжката - суха, добре де, ама динята вътре - ужас, в края на лятото все избирам презрелите, а преди това все купувам зелени пъпеши и дини. :oops:

Знам, че има някакви особени тактики при избирането и на пъпеши, и на дини и май е време да ги науча.
Как си избирате дини и пъпеши, когато купувате, по какво различавате зелените от узрелите и узрелите от презрелите? :? :D
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Как избирате дини и пъпеши, когато ги купувате?

Мнениеот Мади Ранчева » 08 Авг 2014, 09:46

Дините са по-трудни, презрял пъпеш не помня да съм купувала, а узрелите просто миришат на узряло, няма как да сбъркаш! ;)
По-принцип в чукането му е майката при дините :D :D като чукнеш една узряла диня звука трябва да е звънтящ, т.е. все едно почукваш пластмасово шише с вода ии да, дръжката да е суха ;) а за презрелите дини не мисля, че можеш да се подсигуриш :(
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Как избирате дини и пъпеши, когато ги купувате?

Мнениеот Loreyn » 11 Авг 2014, 13:44

Пъпеша, наистина мирише на узряло, когато е ароматен, само тогава купувам... и не давайте да ви ги дупчат, едно от многото адски нехигиенични неща!
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron