Кои ядки трябва да бъдат консумирани от диабетици, за да повлияят добре на кръвната захар?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Кои ядки трябва да бъдат консумирани от диабетици, за да повлияят добре на кръвната захар?

Мнениеот penny » 11 Авг 2014, 15:05

Преди около година откриха на майка ми диабет тип 2. От тогава се опитваме да намерим храни, които да й паснат добре на състоянието и евентуално да го подобрят.

Разбрах, че консумацията на някои видове ядки може да повлияе добре върху кръвната захар. Ще се радвам, ако някой ми каже в каква доза е добре да се консумират ядките и какъв вид да бъдат те, така че до повлияят добре на диабетици?
Чувала съм, че е най-добре да се консумират сурови като преди това бъдат накиснати във вода, като всеки вид ядки има определено време, за което трябва да стоят накиснати.
nuts.jpg
nuts.jpg (35.45 KiB) Прегледано 761 пъти

До колко е вярна информацията за ядките и диабета, наистина ли повлияват добре на кръвната захар?
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Кои ядки трябва да бъдат консумирани от диабетици, за да повлияят добре на кръвната захар?

Мнениеот Nightmare » 11 Авг 2014, 15:09

Не зная защо ми е останал спомен, че фъстъци не бива да се консумират, все пак някой по-вещ ако се изкаже... ще бъде добре
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00


Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта