Защо диетите правят хората нещастни?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот mix_twix » 14 Авг 2015, 12:25

MGB написа:Не диетите, а хората са нещастни, защото си забраняват неща, на които никога не са могли да устоят и явно, че им е проблем :idea:

Нормално е да им е гадно, като гледат на диетата на ограничение а не на нов начин на живот и на хранене. Има толкова диети и толкова рецепти че само да искаш можеш да си направиш велико меню!
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот qwerryyy » 14 Авг 2015, 13:30

mix_twix добра идея, диетата може да бъде нов начин за наяждане! :mrgreen:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот Yunona » 14 Авг 2015, 21:17

mix_twix написа:Нормално е да им е гадно, като гледат на диетата на ограничение а не на нов начин на живот и на хранене. Има толкова диети и толкова рецепти че само да искаш можеш да си направиш велико меню!


Подкрепям изцяло!! Никога не съм спазвала диета за отслабване, но от 25 години имам режим на хранене, който ме прави щастлива. Няма баница, торта или каквато и да е храна, която да е по-силна от невероятното усещане да се чувстваш добре в тялото си :) Никога не съм гладувала, винаги съм се хранила доволно, сито и вкусно. Толкова е просто, че чак не разбирам хората, които приемат здравословния режим на живот като някаква тегоба.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот maminka » 17 Авг 2015, 14:14

Yunona написа:
mix_twix написа:Нормално е да им е гадно, като гледат на диетата на ограничение а не на нов начин на живот и на хранене. Има толкова диети и толкова рецепти че само да искаш можеш да си направиш велико меню!


Подкрепям изцяло!! Никога не съм спазвала диета за отслабване, но от 25 години имам режим на хранене, който ме прави щастлива. Няма баница, торта или каквато и да е храна, която да е по-силна от невероятното усещане да се чувстваш добре в тялото си :) Никога не съм гладувала, винаги съм се хранила доволно, сито и вкусно. Толкова е просто, че чак не разбирам хората, които приемат здравословния режим на живот като някаква тегоба.

Аз пък това не го разбирам, да се отказваш от абсолютно всичко завинаги, не смятам, че е нормално :|
Да, не ям за закуска банички с боза, нито за десерт - торта, но въпреки това, когато ми се дояде - правя си, изяждам по едно парче... останалото за семейството, на когото му се яде, никого не насилвам :D
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот Yunona » 18 Авг 2015, 09:51

maminka написа:
Yunona написа:
mix_twix написа:Нормално е да им е гадно, като гледат на диетата на ограничение а не на нов начин на живот и на хранене. Има толкова диети и толкова рецепти че само да искаш можеш да си направиш велико меню!


Подкрепям изцяло!! Никога не съм спазвала диета за отслабване, но от 25 години имам режим на хранене, който ме прави щастлива. Няма баница, торта или каквато и да е храна, която да е по-силна от невероятното усещане да се чувстваш добре в тялото си :) Никога не съм гладувала, винаги съм се хранила доволно, сито и вкусно. Толкова е просто, че чак не разбирам хората, които приемат здравословния режим на живот като някаква тегоба.

Аз пък това не го разбирам, да се отказваш от абсолютно всичко завинаги, не смятам, че е нормално :|
Да, не ям за закуска банички с боза, нито за десерт - торта, но въпреки това, когато ми се дояде - правя си, изяждам по едно парче... останалото за семейството, на когото му се яде, никого не насилвам :D


Никъде не твърдя, че съм се отказала от абсолютно всичко :) Това просто няма да съм аз! Обичам доброто хапване, а кулинарните занимания са любимата ми част от домакинската работа - готвя с удоволствие, правя сладкиши, у дома купена торта не е влизала :)
Просто спазвам правилото "ям всичко, храня се с определени неща". Което значи, че и баница, и торта ям, но сравнително рядко, а парчето винаги е малко - наслаждавам му се без угризения, но знам кога да спра, за да не загубя прекрасното усещане, за което споменавам в предишния си пост. Трудно се изкушавам от храна - може да звучи твърде претенциозно, но имам високи стандарти за това как трябва да изглежда и какво да съдържа доброто хапване. Разбира се, понякога прекалявам с яденето, но компенсирам със следващите хранения. Точно това разбирам аз като здравословен режим, който може да се спазва цял живот.
Не вярвам в абсолютните забрани - те са за кратък период от време и са крайно неефективни :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот sofi_black » 18 Авг 2015, 11:57

Колкото и да ми се иска не мога да карам само на био еко зеленчуци и с това да се ограничава менюто ми, да и аз си позволявам по малко от всичко, не обичам да си готвя сама за себе си, но пък, когато е за друг се старая колкото мога, все пак рядко се получават шедьоври, но не е и необходимо, поне според мен, достатъчно е да е вкусно :) :)
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот Mauritius » 25 Авг 2015, 12:51

Има и мазохистични типове хора, на които диетите, гладът, лишеният носят странна наслада, ние чревоугодниците не го разбираме, но да - съществуват :lol:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот Alex_mor » 09 Сеп 2015, 17:07

Mauritius написа:Има и мазохистични типове хора, на които диетите, гладът, лишеният носят странна наслада, ние чревоугодниците не го разбираме, но да - съществуват :lol:

Не вярвам! ама то е и същото с яденето, ако ти носи удоволствие яденето и в същото време си около 150кг кво да ти акжа. не е нормално!
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот Malina » 10 Сеп 2015, 14:28

Alex_mor написа:
Mauritius написа:Има и мазохистични типове хора, на които диетите, гладът, лишеният носят странна наслада, ние чревоугодниците не го разбираме, но да - съществуват :lol:

Не вярвам! ама то е и същото с яденето, ако ти носи удоволствие яденето и в същото време си около 150кг кво да ти акжа. не е нормално!

Виж, когато храната стане отдушник на твоята депресия и негативна енергия, 150кг и голямото количество храна са напълно "нормално" нещо, коео можеш да видиш.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот Snejna » 11 Сеп 2015, 11:02

Ако човек си намери идеалната диета за себе си, няма лошо изобщо да я спазва и за по-дълго време и да се чувства добре, а не точно обратното ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта