Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.
Правила на форума
Добави отговор

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

11 Сеп 2015, 12:45

Snejna написа:Ако човек си намери идеалната диета за себе си, няма лошо изобщо да я спазва и за по-дълго време и да се чувства добре, а не точно обратното ;)

Ако не се мисли само за забранените храни, а се мисли за положителните резултати от диетата няма да се чувства това напрежение. ;)

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

12 Сеп 2015, 14:27

Нагласата на хората е много кофти .. все се мрънка, ама тва не мога да ям, ама онова не знам си какво си! :))

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

21 Фев 2017, 14:57

Това е, че докато не се намери диетата, която да стане НАЧИН на хранене, а не просто диета, няма как да се чувствамае добре.

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

28 Фев 2017, 12:02

Начинът на мислене е много важен, него трябва да се научим да го контролираме и да го развиваме. Ако възприемаме диетата като положителна стъпка в живота си и начин за промяна, няма да тежи толкова.

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

17 Авг 2018, 14:05

Храненето често е свързано и с приятното емоционално състояние, което ни обвзема. Какво имам предвид, че след тежък ден искаш да отидеш на кино, да гледаш нещо готино, да си починеш да хапнеш нещо вкусно. А диетите така ограничават, че не можеш да избереш НИЩО вкусно, защото всичко ти е омръзнало, а мечтаната торта е забранена.

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

20 Авг 2018, 11:05

Всяко ограничение те прави нещастен, дори и да те затворят у вас и да ти е забранено да излизаш, пшак те прави нещастен, да ти отнемат любимата храна, как няма да те направи тъжен и да ти е кофти! Затова успешните диети са тези, които продължават да носят удовлетворение и вкусово също.

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

20 Авг 2018, 17:13

Според мен това е моментно явление-смисъл няколко дни, докато организмът се напасне към новия режим на хранене. Това неизменно оказва влияние на емоциите. Сега забранените неща изглеждат най-примамливи, но нали са забранени ... самото ограничение предизвиква нотка на задразнение.

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

21 Авг 2018, 10:11

И аз съм "За'' ограничението. Не може до вчера да си ял на корем, всичко, което искаш и днес да не можеш. Нормално да изпитваш недоволство.

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

18 Юни 2019, 10:06

Никога не съм можела да пазя диета. В момента, в който разбера, че трябва или не трябва да ям нещо, имам чувството, че самите ми вкусови рецептори се променят. Нещастна не, но определено ме потиска мисълта за диета.
Добави отговор
Отиди на страница: 1, 2, 3, 4, 5