Защо диетите правят хората нещастни?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот Elica » 11 Сеп 2015, 12:45

Snejna написа:Ако човек си намери идеалната диета за себе си, няма лошо изобщо да я спазва и за по-дълго време и да се чувства добре, а не точно обратното ;)

Ако не се мисли само за забранените храни, а се мисли за положителните резултати от диетата няма да се чувства това напрежение. ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот Alex_mor » 12 Сеп 2015, 14:27

Нагласата на хората е много кофти .. все се мрънка, ама тва не мога да ям, ама онова не знам си какво си! :))
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот qwerryyy » 21 Фев 2017, 14:57

Това е, че докато не се намери диетата, която да стане НАЧИН на хранене, а не просто диета, няма как да се чувствамае добре.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот annydance » 28 Фев 2017, 12:02

Начинът на мислене е много важен, него трябва да се научим да го контролираме и да го развиваме. Ако възприемаме диетата като положителна стъпка в живота си и начин за промяна, няма да тежи толкова.
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот Stark » 17 Авг 2018, 14:05

Храненето често е свързано и с приятното емоционално състояние, което ни обвзема. Какво имам предвид, че след тежък ден искаш да отидеш на кино, да гледаш нещо готино, да си починеш да хапнеш нещо вкусно. А диетите така ограничават, че не можеш да избереш НИЩО вкусно, защото всичко ти е омръзнало, а мечтаната торта е забранена.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот qwerryyy » 20 Авг 2018, 11:05

Всяко ограничение те прави нещастен, дори и да те затворят у вас и да ти е забранено да излизаш, пшак те прави нещастен, да ти отнемат любимата храна, как няма да те направи тъжен и да ти е кофти! Затова успешните диети са тези, които продължават да носят удовлетворение и вкусово също.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот Frac » 20 Авг 2018, 17:13

Според мен това е моментно явление-смисъл няколко дни, докато организмът се напасне към новия режим на хранене. Това неизменно оказва влияние на емоциите. Сега забранените неща изглеждат най-примамливи, но нали са забранени ... самото ограничение предизвиква нотка на задразнение.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот Malina » 21 Авг 2018, 10:11

И аз съм "За'' ограничението. Не може до вчера да си ял на корем, всичко, което искаш и днес да не можеш. Нормално да изпитваш недоволство.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот smile :) » 18 Юни 2019, 10:06

Никога не съм можела да пазя диета. В момента, в който разбера, че трябва или не трябва да ям нещо, имам чувството, че самите ми вкусови рецептори се променят. Нещастна не, но определено ме потиска мисълта за диета.
smile :)
 
Мнения: 43
Регистриран на: 14 Юни 2019, 09:39

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта