Защо диетите правят хората нещастни?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот donni » 13 Авг 2014, 11:54

Това твърдение, че диетите правят хората нещастни е често срещано, но аз не виждам причина.
Странно ми е също защо чревоугодничеството прави хората щастливи, всъщност част от тях, но явно по-голямата.

Когато съм на диета се чувствам по-лека и свободна още от първият ден и това ме прави щастлива, не мога да разбера в такъв случай защо диетите правят хората нещастни или още по-зле, не само гневни, но и зли?! :o :shock:
frustrated_with_diet_and_exercise.jpg
frustrated_with_diet_and_exercise.jpg (26.37 KiB) Прегледано 949 пъти

и вие ли се чувствате така по време на диета, смятате ли, че запазвате доброто психическо здраве или губите равновесието? :?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот Грохот » 13 Авг 2014, 11:57

е ти пък как се чувстваш свободна при положение, че се ограничаваш :? нормално е да си леко изнервен, но не повече за разлика от периода на ПМС, което горе-долу съответства на картинката! :D
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот viking » 27 Авг 2014, 16:24

Да си гладен и широк със сигурност не е добра комбинация, но четох, че просто, когато хората губят теглото си, имат много по-големи шансове да изпаднат в депресия. :roll:
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот Морски ястреб » 10 Окт 2014, 09:33

Защото гладният стомах по неведоми пътища се свързва с главния мозък и го кара да разсъждава над екзистенциални теми, като например: "Защо, аджеба, 45-килограмовата ми приятелка набива шоколадова торта, а аз рупам марули, при това с отвращение, и защо няма справедливост на този свят?!". :lol:
Морски ястреб
 
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Окт 2014, 09:16

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот lussy » 10 Окт 2014, 16:06

не разбирам хората на диети - 3 дни бях на лечебна, не стоях гладна, но пък бях толкова изнервена, че не е истина! :shock: :shock:
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот Rali_hr » 02 Дек 2014, 14:15

Що за въпрос, не вярвам, че някой ще е щастлив, защото не яде или не пие нищо, вечно брои калории а в магазина за дрехи се срамува, че не влиза в поредния най-голям номер... после защо са нещастни.. :D
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот Burborino » 02 Дек 2014, 16:47

защото са ограничаващи и ангажиращи :)
Но си мисля, че всичко е в главата. Ако това се възприема като режим на хранене си мисля, че би било по-леко.
В началото на годината ми се наложи да съм на легло доста дълго време (повече от месец) и реших, че трябва да предприема нещо защото - лежане + ядене по цял ден = на качени килограми неизбежно.
Промених просто режима си на хранене и не само не качих килограми, ами даже свалих няколко и на всичко отгоре не бях изнервена.
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот Lollipop » 03 Дек 2014, 10:47

Така е, повече е нагласа! Но все пак... ако не успееш се нагласиш добре и си с ясното съзнание, че си на диета после няма как да се усмихваш радостно :) :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот mix_twix » 30 Дек 2014, 11:48

Как няма да правят нещастни, това е зверски глад, трябва да се промени режима на хранене, а не да се спазват безумни диети. Ако ти идва от сърце и душа няма как да не сваляш, но ако си през 10 мин на кантара положението е сериозно вече.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Защо диетите правят хората нещастни?

Мнениеот Slavena » 30 Дек 2014, 12:52

Омръзва, а и повечето диети са твърде ангажиращи - яж 2 яйца, четвърт маруля, едно, че си гладен, второ, че резултатите идват късно.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта