Какви начини опитвате за сваляне и вдигане на кръвното преди да посегнете към хапчетата?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Какви начини опитвате за сваляне и вдигане на кръвното преди да посегнете към хапчетата?

Мнениеот MollyDolly » 13 Авг 2014, 16:25

Обикновено съм с ниско кръвно, но понякога вдигам рязко високо и от тази смята на ниско към високо кръвно започва да ми прилошава.
lowering-blood-pressure.jpg
lowering-blood-pressure.jpg (8.01 KiB) Прегледано 3716 пъти

Не мога да пия хапчета, нито за ниско, нито за високо кръвно, затова ми трябва нещо за вдигане на кръвното и сваляне, което да ми е под ръка във всеки момент. За мен е без значение дали ще е отвара или чай.

Не зная дали съществуват такива билки, силно се надявам да има компромисен вариант, с който да мога да нормализирам кръвното си!
Какво използвате вие, когато е ниско или високо кръвното ви, преди да посегнете към хапчетата? :?
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Какви начини опитвате за сваляне и вдигане на кръвното преди да посегнете към хапчетата?

Мнениеот lini_leni » 13 Авг 2014, 16:28

чувала съм, че акупунктурата е добър начин за регулиране на кръвното налягане, предполагам трябва да се направи някакъв режим на процедурите докато се стабилизира, а след това да се ходи само за поддръжка :D :?
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Какви начини опитвате за сваляне и вдигане на кръвното преди да посегнете към хапчетата?

Мнениеот Lollipop » 01 Дек 2014, 11:09

Много е важно да приемате много течности за регулиране на кръвното - вода, чай, сок, изобщо водата е това, което се грижи за кръвното ви :) За високо кръвно може да сложите 1 скилитка чесън под езика си- супер гадно, но супер ефикасно, а за ниско си пийте кафе, кола и много айрян със сол!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какви начини опитвате за сваляне и вдигане на кръвното преди да посегнете към хапчетата?

Мнениеот Локумът » 20 Мар 2015, 17:39

На мен редовно ми пада кръвното, държа си винаги под ръка нещо сладко, въпреки че много мразя и другото, което си правя е кисело мляко със сол. :) А за високо кръвно знам, че помага скилитка чесън под езика.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какви начини опитвате за сваляне и вдигане на кръвното преди да посегнете към хапчетата?

Мнениеот Ваня Стойчева » 20 Мар 2015, 18:31

Локумът написа:На мен редовно ми пада кръвното, държа си винаги под ръка нещо сладко, въпреки че много мразя и другото, което си правя е кисело мляко със сол. :) А за високо кръвно знам, че помага скилитка чесън под езика.


И аз по същия начин карам и винаги ми помага :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какви начини опитвате за сваляне и вдигане на кръвното преди да посегнете към хапчетата?

Мнениеот kalinka-kuku » 21 Мар 2015, 10:36

Ниското кръвно се "поправя" сравнително лесно, винаги един шоколад и малко кола могат да свършат работа, е вярно, че не е най-полезната комбинация, но пак е нещо. :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какви начини опитвате за сваляне и вдигане на кръвното преди да посегнете към хапчетата?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Мар 2015, 12:29

Локумът написа:На мен редовно ми пада кръвното, държа си винаги под ръка нещо сладко, въпреки че много мразя и другото, което си правя е кисело мляко със сол. :) А за високо кръвно знам, че помага скилитка чесън под езика.

Чесънът е голяма работа в битката с високото кръвно, но как го изтърпяваш под езика, не е ли ужасно? Няма ли начин да си хапнеш едни пържени яйца с 3-4 скилитки чесън, или така не действа? :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви начини опитвате за сваляне и вдигане на кръвното преди да посегнете към хапчетата?

Мнениеот Ваня Стойчева » 25 Мар 2015, 15:28

marsu написа:Ниското кръвно се "поправя" сравнително лесно, винаги един шоколад и малко кола могат да свършат работа, е вярно, че не е най-полезната комбинация, но пак е нещо. :)

Така е, но е по-добре, отколкото да те боли постоянно и да се чувстваш некомфортно.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какви начини опитвате за сваляне и вдигане на кръвното преди да посегнете към хапчетата?

Мнениеот kalinka-kuku » 14 Сеп 2015, 15:48

Ваня Стойчева написа:
marsu написа:Ниското кръвно се "поправя" сравнително лесно, винаги един шоколад и малко кола могат да свършат работа, е вярно, че не е най-полезната комбинация, но пак е нещо. :)

Така е, но е по-добре, отколкото да те боли постоянно и да се чувстваш некомфортно.

Да, но високото кръвно не мисля, че се сваля с подобни илачи, а там винаги трябва да имате хапче под ръка, ако страдате от такива проблеми.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какви начини опитвате за сваляне и вдигане на кръвното преди да посегнете към хапчетата?

Мнениеот donni » 14 Сеп 2015, 17:07

marsu написа:
Ваня Стойчева написа:
marsu написа:Ниското кръвно се "поправя" сравнително лесно, винаги един шоколад и малко кола могат да свършат работа, е вярно, че не е най-полезната комбинация, но пак е нещо. :)

Така е, но е по-добре, отколкото да те боли постоянно и да се чувстваш некомфортно.

Да, но високото кръвно не мисля, че се сваля с подобни илачи, а там винаги трябва да имате хапче под ръка, ако страдате от такива проблеми.

Така е и най-вече да се пият лекарствата редовно, а не само когато усетиш, че имаш кръвно, защото в такъв момент е вече късно
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта