Как да съхраним доматите за зимата без да ги консервираме в буркани?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Как да съхраним доматите за зимата без да ги консервираме в буркани?

Мнениеот dejavu » 13 Авг 2014, 16:51

Донесоха ми преди два дни две огромни торби с домати. Няма как да оцелеят всички докато ги оползотворим, затова ми се иска да ги консервирам по някакъв начин, без да ги затварям в буркани!

Преди време ми бяха казали да ги замразявам, но не знам по какъв начин, ако ги сложа във фризера цели, няма да им се отрази добре размразяването, а ко ги направя на пюре, не знам в какво да ги замразя в по-малки количества, да не е цяло пластмасово шише, например :?
frozen_tomato.jpg
frozen_tomato.jpg (24.87 KiB) Прегледано 2333 пъти

Дайте някакъв съвет как да съхраня тези домати, без да ги консервирам в буркани :?
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как да съхраним доматите за зимата без да ги консервираме в буркани?

Мнениеот dessiblond » 13 Авг 2014, 16:53

Вчера мярнах нещо много идейно, правиш си пюре от доматите, след това замразяваш във форми, тези за лед са прекалено малки, според мен, но такива за мъфини са идеални. Така можеш да си правиш на няколко пъти, да кажем няколко вечери подред и да изчакваш да се замразяват, а след това готовите купчета да ги прехвърлиш в плик :idea:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Как да съхраним доматите за зимата без да ги консервираме в буркани?

Мнениеот MollyDolly » 14 Авг 2014, 12:11

Какъв е проблемът просто да замразиш доматите в плик и да си "къртиш" колкото е необходимо?
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта