Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.
14 Авг 2014, 11:12
Виждам, че има рецепти с пчелен прашец и мед (в немалко количество) против гастрит, язвена болест и подобни стомашни неразположения, което страшно ме изненадва!
Търсих някаква рецепта, за да стабилизираме състоянието на мъжа ми, който е с гастрит и открих това с цветния прашец, но преди време съм приемала пчелен прашец преди хранене и спрях, понеже започна да ми дразни на стомаха!

- honeypollen.jpg (62.08 KiB) Прегледано 7403 пъти
От някакви източници зная, че дори и лъжица мед да хапнеш на гладно е възможно да подразни стомаха ти, особено ако е по-чувствителен, да не говорим за хора, които имат заболявания
На вас как ви влияе цветния прашец, дразни ли стомаха ви, когато хапвате на гладно или го пиете? А медът?
14 Авг 2014, 11:17
Доста време съм пила цветен прашец без да имам оплаквания, не съм убедена, че моят стомах е чувствителен, но е възможно и ти да имаш някаква непоносимост към него, заради това така да ти се отразява
15 Авг 2014, 15:42
Здравейте, M.Tasheva!
Показано е използването на мед при диария и стомашна язва, причинена от инфекция с Helicobacter Pylori, но има ограничени доказателства за ползата на това приложение на меда.
Пчелният прашец е добре известен естествен лек и често срещана съставка в много видове хранителни добавки. Много рядко хората изпитват сериозни странични ефекти при употреба на пчелния прашец. При първоначалните дози може да се усети стомашно неразположение и гадене, които са често срещани и обикновено са много леки и преходни нежелани реакции. В рамките на две седмици от използването на пчелния прашец, страничните ефекти, които са били наблюдавани първоначално, обикновено изчезват напълно, тъй като организмът развива толерантност към изпитваните нежелани реакции, включително изтръпване на езика, горещо изпотяване, лек обрив, стомашно болка, чревен дискомфорт, диария, леко затруднено дишане.
Въпреки това, някои хора могат да бъдат алергични към пчелния прашец, развивайки тежка алергична реакция. Симптомите на анафилаксия могат да отнемат от няколко минути до два часа, за да се появят, и варират по тежест. Ако някой развие анафилактична реакция, трябва да се потърси незабавно медицинска помощ!
Поздрави,
Фрамар
18 Авг 2014, 12:09
А дали някой може да ми каже как се прилага, разбрах, че имало някаква схема, по която трябва да се пие?
13 Яну 2017, 17:06
Аз не знам за схема. От вечерта една чаена лъжичка я разбъркмвах с две с.л. кисело мляко и малко мед. Престояваше така през нощта и сутрин на гладно го изяждах. Първоначално ми дразнеше леко на стомаха, но после нямаше проблем.
16 Яну 2017, 12:21
А може ли да се предозира?
16 Яну 2017, 13:30
Не може да се предозира, но е по-добре да не се взима повече от 50-100 г дневно.
16 Яну 2017, 17:49
Т.е., че няма нужда от повече, а не, че ще имаш странична реакция. Така ли?
16 Яну 2017, 23:43
Пчелният прашец е безвреден, но съдържа най-различни вещества, сбор е от различни съставки. А не за всички знаем как ще ни подействат при голямо количество. затова е по-добре по-умерено.
11 Мар 2019, 13:05
Определено не е добър вариант при хора със стомашни проблеми. Най-добре е все пак човек да го обсъди с личния си лекар. Личният ми опит показва точно това - трябва да се внимава. Иначе е страхотен имуностимулант, но не е универсален.
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.