Колко от вас ще се възползват от безплатните прегледи за различни видове рак!

Болници, медицински центрове, лекарски кабинети, аптеки - полезна информация и мнения на пациенти!

Колко от вас ще се възползват от безплатните прегледи за различни видове рак!

Мнениеот zheleva212 » 15 Авг 2014, 12:43

Забелязвам, че често се провеждат безплатни прегледи в различни области на цялата страна, за какви ли не заболявания. В крайна сметка се оказва, че едва няколкостотин души отиват на преглед и имат сериозно отношение към здравето си. :(

Последно разбрах, че продължават безплатните профилактични прегледи за различни видове рак в област Велико Търново, за хората, които са в рискова възраст. Като се има предвид, че това са най-честите видове рак, които засягат жените и мъжете от 25 до 69 годишна възраст, наистина си е безотговорно да не отидеш на безплатен профилактичен преглед.
article_18271_thema7.jpg
article_18271_thema7.jpg (59.73 KiB) Прегледано 2647 пъти

Вие бихте ли се включили в кампанията, като само посетите кабинетите, в които се извършват тези изследвания? Защо смятате, че е толкова ниска посещаемостта, смятате ли, че няма достатъчно гласност дадена на кампаниите като тази?
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Колко от вас ще се възползват от безплатните прегледи за различни видове рак!

Мнениеот nushi.kisyova » 15 Авг 2014, 12:50

Подкрепям такива кампании и бих отишла, да, мисля, че рекламата е слаба и не достига до доста от хората, другата част от тях просто са незаинтересовани.
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Колко от вас ще се възползват от безплатните прегледи за различни видове рак!

Мнениеот AFerdinandova » 15 Авг 2014, 13:30

А да сте чували, че тези прегледи са само за поканени от Министерство на здравеопазването?!?

"На какъв принцип са избрани жените и мъжете, които получават покани от Министерството на здравеопазването за прегледите?

Изпращането на покани до целевите групи е базирано на възрастовите граници. Същите са посочени на интернет страницата на Националния скринингов регистър. Освен това, скрининговият регистър получава информация за същите възрастови диапазони от три външни информационни системи: НЗОК, ГРАО и Националният раков регистър. От селекции се изключват лицата, които вече са регистрирани в раковия регистър като заболяли от съответното онкологично заболяване и лицата, за които НЗОК подава информация, че са преминали през съответното профилактично изследване за период от една година назад. Данните от НЗОК, ГРАО и НРР се импортират в информационната система: Национален скринингов регистър и система за известяване, която автоматичино извършва процеса по селекция по описания по-горе начин. В рамките на проект "СПРИ и се прегледай" е възможно на скринингов преглед да бъдат поканени 400 000 души, тъй като този проект има пилотен характер и основната му цел е въвеждане на модел за организиран скриниг. Именно за това е разработена и описаната по-горе информационна система, която автоматично след три години да пази информация кое лице трябва да бъде поканено на скринингово изследване."
AFerdinandova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:27

Re: Колко от вас ще се възползват от безплатните прегледи за различни видове рак!

Мнениеот Anka » 25 Ное 2014, 13:36

Лошото е, че подобни прегледи най-често се извършват в София и това вече е проблем за всички останали градове :!:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Колко от вас ще се възползват от безплатните прегледи за различни видове рак!

Мнениеот Pipilota » 21 Апр 2016, 21:24

Бих се включила, разбира се. Но един основен проблем, който забелязвам е, че много болнииц не са наясно, че участват подобна кампания за профилактични безплатни прегледи и като цяло добрата идея удря на камък. Аки се наблегне в тази посока, има масова информираност, то определено ще е по-полезно за обществото.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Колко от вас ще се възползват от безплатните прегледи за различни видове рак!

Мнениеот roksana » 22 Апр 2016, 09:30

Мисля, че достатъчно се разгласява и инициативата е добра. Бих се възползвала, но се притеснявам, че чакането е убийствено, защото доста хора си записват час и не знам как тази натовареност се отразява на качеството на прегледа.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Колко от вас ще се възползват от безплатните прегледи за различни видове рак!

Мнениеот Rali_hr » 22 Апр 2016, 10:58

roksana написа:Мисля, че достатъчно се разгласява и инициативата е добра. Бих се възползвала, но се притеснявам, че чакането е убийствено, защото доста хора си записват час и не знам как тази натовареност се отразява на качеството на прегледа.

Нарпотив, не се разгласява чак толкова много, колкото си мислиш, а почти никой не разбира. :) Или записването е много трудно, така че дори и не им остава ред изобщо да проведат такива прегледи, защото няма хора.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Колко от вас ще се възползват от безплатните прегледи за различни видове рак!

Мнениеот Pipilota » 22 Апр 2016, 15:30

Не знам дали се водеха за рак, но преди няколко месеца ходих на мамографки преглед. :) Нямаше наситина много хора, имаше жени, които си бяха с направления тука.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Колко от вас ще се възползват от безплатните прегледи за различни видове рак!

Мнениеот irka » 27 Апр 2016, 14:11

Добра инициатива са и тези прегледи, които работодателите организират за служителите си. Не знам дали са задължени да го правят, но малко са тези, които пращат работниците си на профилактични прегледи.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Колко от вас ще се възползват от безплатните прегледи за различни видове рак!

Мнениеот Rali_hr » 25 Май 2016, 10:48

irka написа:Добра инициатива са и тези прегледи, които работодателите организират за служителите си. Не знам дали са задължени да го правят, но малко са тези, които пращат работниците си на профилактични прегледи.

Такива особено ракови прегледи няма, мисля че тук-таме се правят кръвно изследвания и се следи холестерола и захарта. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Здравни адреси

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта