Невероятна глупост - диалог между мъж и Бог - във Фейсбук

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Невероятна глупост - диалог между мъж и Бог - във Фейсбук

Мнениеот Ivaylo » 15 Авг 2014, 14:59

Сблъсках се с невероятна глупост във Фейсбук... Цитирам без грам корекции...
Аз: Боже, може ли да те питам нещо?
Бог: Разбира се.
Аз: Обещай, че няма да се ядосваш … … …
Бог: Обещавам.
Аз: Защо позволи днес да ми се случат толкова много неща?
Бог: Какво имаш в предвид?
Аз: Ами, събудих се късно.
Бог: Да.
Аз: Колата ми запали след цяла вечност.
Бог: Добре.
... Аз: На обяд ми объркаха сандвича и трябваше да чакам.
Бог: Хъм.
Аз: По пътя за дома батерията на телефонът ми падна, точно като ми звъннаха.
Бог: Добре.
Аз: И за връх на всичко това, когато се прибрах исках само да си накисна краката в новата ми вана за масаж. Но тя не работеше!!! Днес нищо не беше както трябва! Защо направи това?
Бог: Да видим сега, ангелът на смъртта беше до леглото ти тази сутрин и трябваше да изпратя един от ангелите си да се бие за живота ти. Оставих те да спиш през това време.
Аз (смирено): О-о-о.
Бог: Не позволих колата ти да запали, защото имаше пиян шофьор на твоя път, който щеше да те удари, ако беше излязъл на пътя.
Аз: (засрамен)
Бог: Човекът, който ти направи първия сандвич днес беше болен и Аз не исках да се разболееш и ти, защото знам, че не можеш да си позволиш да отсъстваш от работа.
Аз(смутен): Добре.
Бог: Телефонът ти се развали, защото човекът, който ти се обаждаше щеше да свидетелства фалшиво за твоите думи в този разговор, а Аз не исках дори да говориш с него, за да бъдеш защитен.
Аз (нежно): Ясно, Боже.
Бог: О, и тази вана за масаж, тя щеше да даде на късо и щеше да повреди цялата инсталация в дома ти тази вечер. Не мисля, че искаш да стоиш на тъмно.
Аз: Съжалявам, Боже.
Бог: Не съжалявай, просто се научи да ми се доверяваш … във всичко – в доброто и в лошото.
Аз: Ще ти се доверя.
Бог: И не се съмнявай, че моят план за твоят ден е винаги по-добър от твоя.

jesusyoungman.jpg
jesusyoungman.jpg (18.91 KiB) Прегледано 246 пъти

Все съм виждал неадекватни постове на тема религия, но това просто ме разби.
Да допълня в негов стил:
Аз /отчаян/: Боже, бива ли такава простотия бе, боже. Защо християните си разменят такива мисловни полуфабрикати, които възпяват спокойното ядене на сандвичи, корпоративният дух и масажирането на петите вечер?
Бог: Какво да ти кажа, и аз не знам...


Сетих се за един мой много любим виц. Един мъж закъснял за работа, отива в офиса, там го уволняват. Излиза навън - откраднали му колата. Звъни на жена си - тя ясно му заявява - абе, ти ако не работиш, не ми трябваш. Звъни на любовницата - същия отговор. Звъни на приятел - затварят му. Отива в банката /не е КТБ :lol: / и тя фалирала.
Отчаян, след много премеждия, стои на пристанището, една мъгла паднала, в душата му мрак и решава да се самоубие.
Внезапно от мъглата излиза мъж, двамата се разговарят и нашият герой му казва всичко за трудния си ден.
Мъжът му казва - Аз съм всемогъщ вълшебник, мога да направя чудо и този ден все едно да го е нямало. Но трябва да ми направиш една *****...
И кляка нашият герой веднага и започва да прави усърдна и прецизна *****. Старае се, а човекът го милва по главата, хубаво му е. После го пита - Ти на колко години си?
Нашият герой с пълна уста отговаря: на 45...
Отгоре се чува отговор: Горкият, на 45 и още вярваш в чудеса...

Та така, след труден ден е явно почти невъзможно да намериш адекватни отговори на въпросите си. :lol:
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Невероятна глупост - диалог между мъж и Бог - във Фейсбук

Мнениеот Lollipop » 01 Дек 2014, 17:59

Някои хора харесват такива писанки :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Невероятна глупост - диалог между мъж и Бог - във Фейсбук

Мнениеот iriny » 21 Авг 2019, 16:28

Ха ха ха! Много готино! Особено последното, дописано от автора. :lol: И аз вярвам в Бог, но наистина подобен род еуфорични писания ми идват в повече. Нали имаше и нещо такова като "свободна воля" или се бъркам? Ако всичко се случва по нечий план свише, каква е тогава нашата роля в тоя живот?!
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта