След толкова години смукане на палец - как да я отуча?!

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

След толкова години смукане на палец - как да я отуча?!

Мнениеот lussy » 15 Авг 2014, 15:53

Много ми е тъжно за детето ми. Вече е почти на четири години и не мога да го отучат от отвратителния навик да смуче палеца си!
Пробвала съм какво ли не - лют лак, люта чушка, караници, обяснявали сме, че ще се разболее (а тя е доста болнава), ще че има криви зъби (а резците й като че ли вече израснаха по-напред), шамарчета през ръцете, казах й, че ще й се подиграват, просто няма спасение.
iphone-photo.jpg
iphone-photo.jpg (58.11 KiB) Прегледано 2953 пъти
Изглежда сладко, но съвсем не е :|
От една страна го прави по навик, от друга страна смуче палеца напук! :evil: :evil: :evil: Откачам като я видя и няма какво да направя, моля ви за помощ да я отуча, след толкова години, от смукането на палеца, изглежда ми безнадеждно! :oops:
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: След толкова години смукане на палец - как да я отуча?!

Мнениеот dejavu » 15 Авг 2014, 15:58

Не мога да ти помогна как да я отучиш, не сме имали този проблем, но я наблюдавай, знам че от пръста е възможно да се появи обратна захапка, която трябва да се лекува незабавно, защото в последствие може да ви донесе сериозни главоболия!
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: След толкова години смукане на палец - как да я отуча?!

Мнениеот donni » 29 Авг 2014, 16:51

Трябва да бъдеш изключително твърда и безкомпромисна, защото този навик не е от днес за утре и вече забелязваш как годините минават, а палецът й е все още там и намери друг начин за успокоение, задължителна ти е тази цел!
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: След толкова години смукане на палец - как да я отуча?!

Мнениеот Kaya » 26 Ное 2014, 12:02

Лошо наистина, че сте се оставили 4г. на този проблем. Решението е много трудно и сложно, честно да ви кажа, обещайте награда, ако спре да си смуче палеца, предложете ѝ вместо палец да си направите домашни близалки :D и т.н. Моят син имаше проблеми с ноктите пък, сигурно 2г не ги бях рязала и всеки ден се обяснявахме по въпроса, казах му,че ще направим на баща му картичка със залепени нокти за рождения ден и затова се нуждаем от много нокти :lol: :lol: :lol: и така, спря с измислената ми история и вече режем едни дълги маникюри :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: След толкова години смукане на палец - как да я отуча?!

Мнениеот S_Milenska » 26 Ное 2014, 18:04

Сериозен проблем е това, наистина се чудя дали сте се справили с него? :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: След толкова години смукане на палец - как да я отуча?!

Мнениеот Anka » 02 Дек 2014, 16:29

Аз си смуках пръста до първи клас, голям срам наистина беше и в училище ми се случваше! За щастие някак си се отучих, но имам вече крива захапка :(
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: След толкова години смукане на палец - как да я отуча?!

Мнениеот Snejna » 10 Дек 2014, 14:23

ужас, не знам какво да ви кажа! никога не са ми изглеждали приятно деца, които си смучат пръстите, навика може да е предизвикан и като начин на протест, говорете с нея, а не крещете.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: След толкова години смукане на палец - как да я отуча?!

Мнениеот mimeto90 » 03 Май 2016, 17:08

Ако занимаваме детето и му даваме да рисува, да играе с пластелин изобщо неща, които да не оставят ръчичиките му свободни, може да позабрави за смукането на палеца. Така се успокояват и ако ги накараме да се чувстват спокойни, може да се отучат.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: След толкова години смукане на палец - как да я отуча?!

Мнениеот roksana » 09 Май 2016, 16:43

Брат ми доста си навреди със смукането на палеца. Много си развали захапката и трябваше да носи дълго време апаратче на зъбите. Майка ми и баща ми какво ли не опитваха - мазане с люти чушки, увиване в бинтове - не биваше и не биваше.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: След толкова години смукане на палец - как да я отуча?!

Мнениеот Pipilota » 10 Май 2016, 09:11

Ами като толкова ви е страх от бибероните, кажете как ще се отърве от палеца, който е постоянно с детето! Няма спасение, освен май да се посещава и психолог, за да се търсят причините за постоянното желание да се смучи и по този начин успокоява детето. Има много деца с деформирани пръсти, освен захапка.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта