Златната рибка и грижите, които изисква?!

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Златната рибка и грижите, които изисква?!

Мнениеот Lyomi » 15 Авг 2014, 16:26

Отдавна искам да се грижа за животно у дома. Майка ми изпада в истерия от кучета и котки и като възможен вариант ми остава златната рибка.
goldfish_2534214b.jpg
goldfish_2534214b.jpg (16.38 KiB) Прегледано 1458 пъти

Винаги съм искала да имам, но като по-малка майка ми и баща ми знаеха, че те ще се налага да я отглеждат, затова въобще не ми позволиха. Сега съм по-отговорна... надявам се :oops: :D :D и искам да си взема златна рибка. Този път не само искам, но и ще го направя.

Имам обаче въпроси относно златната рибка, така че да остане такава, най-вече относно грижите й! Какъв аквариум трябва да купя, как да поддържам водата, трябва ли й другарче на златната рибка или предпочита да стои сама :?
И относно храненето й - какво се дава, колко често, трябва ли да се разнообразява храната?!

Ще съм адски благодарна ако ми отговорите на всички въпроси, а може и да допълвате!
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Златната рибка и грижите, които изисква?!

Мнениеот PasDeDeux » 15 Авг 2014, 16:30

И на мен златната рибка си остана детска мечта, много исках, но проблема беше като при теб. Сега вече имам една златна, не е рибка, човече е, но нямам време и енергия и за рибка. Не е много трудоемко, но трябва едно постоянно желание за грижа! ;)
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Златната рибка и грижите, които изисква?!

Мнениеот franky » 19 Авг 2014, 13:21

Преди години и ние имахме златна рибка едно от нещата, за който често трябва да следиш е до колко водата е алкална или кисела, ако е в едната или другата крайност краят за рибката няма да е щастлив и да не забравиш да покриеш аквариума!
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Златната рибка и грижите, които изисква?!

Мнениеот silver933 » 16 Ное 2014, 16:29

Златната рибка е една от малкото,които могат да живеят в кръгъл аквариум,също,ако е само една рибка,може да не се слага апарат за въздух! И нещо много интересно, може да попитате, има "хапчета", които освобождават въздух във водата ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Златната рибка и грижите, които изисква?!

Мнениеот Anka » 28 Яну 2015, 16:36

PasDeDeux написа:И на мен златната рибка си остана детска мечта, много исках, но проблема беше като при теб. Сега вече имам една златна, не е рибка, човече е, но нямам време и енергия и за рибка. Не е много трудоемко, но трябва едно постоянно желание за грижа! ;)

Е чак пък какви грижи, да я нахраниш и да ѝ смениш водата, ние имаме рибка. :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Златната рибка и грижите, които изисква?!

Мнениеот Andrey » 29 Яну 2015, 15:39

Рибките се гледат най-лесно, не е като да имаш куче, което трябва да водиш на ветеринар или пък да извеждаш постоянно на разходка. :))
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Златната рибка и грижите, които изисква?!

Мнениеот PasDeDeux » 29 Яну 2015, 16:57

Anka написа:
PasDeDeux написа:И на мен златната рибка си остана детска мечта, много исках, но проблема беше като при теб. Сега вече имам една златна, не е рибка, човече е, но нямам време и енергия и за рибка. Не е много трудоемко, но трябва едно постоянно желание за грижа! ;)

Е чак пък какви грижи, да я нахраниш и да ѝ смениш водата, ние имаме рибка. :)

Специално златната е друга работа, изисква си еди каква си вода, не може да й налееш от чешмата, нито бутилирана, а покрит аквариум изисква, тя самата е много чувствителна иии така ;)
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Златната рибка и грижите, които изисква?!

Мнениеот Ваня Стойчева » 29 Яну 2015, 17:08

Аз пък точно знам, че златната рибка се гледа най-лесно, може да се гледа без да има кислороден маркуч, което е задължително за другите рибки. А отностно водата, тя всяка риба вече иска вода от бойлера :D
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Златната рибка и грижите, които изисква?!

Мнениеот qwerryyy » 21 Мар 2015, 11:26

грижите за златната рибка хич не са много, както и за всяка риба - чиста преварена вода, храна, да бъде на сянка аквариума, за да не зеленясва, водорасло и това е! И желание да имаш риба хаха ;)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Златната рибка и грижите, които изисква?!

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Мар 2015, 21:10

МНого ми се иска да имам и аз аквариум със златна рибка, но уви - нямам и това е, имам обикновен аквариум! :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта