Солта и с нея, и без нея не може, но какво е нормалното количество?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Солта и с нея, и без нея не може, но какво е нормалното количество?

Мнениеот m.vulev » 06 Юли 2015, 12:34

mix_twix написа:Много обичам хималайската сол, много по-вкусна и с много по-различен вкус от силния вкус на йодираната сол.

Напротив, единствено зависи от количеството, което слагаш, иначе не е толкова различен вкусът й :idea:
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Солта и с нея, и без нея не може, но какво е нормалното количество?

Мнениеот mix_twix » 10 Фев 2017, 13:02

m.vulev написа:
mix_twix написа:Много обичам хималайската сол, много по-вкусна и с много по-различен вкус от силния вкус на йодираната сол.

Напротив, единствено зависи от количеството, което слагаш, иначе не е толкова различен вкусът й :idea:

Па напротив чак, при положение, че аз усещам разликата не знам кое е против точно.
ХИмалайската сол е много по-различен вкус от йодираната проста сол, да все е солено, но по-различно солено.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Солта и с нея, и без нея не може, но какво е нормалното количество?

Мнениеот red_eyes » 13 Фев 2017, 15:53

Например на една тенджера ядене, да не е пълна до горе, наполовина, колко сол слагате? Аз слагам към половин супена лъжица и после е безсолно яденето. Не знам защо така ми се получава, все се налага после допълнително да осоляваме. Не знам ние ли сме сбъркани или солта :mrgreen: .
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Солта и с нея, и без нея не може, но какво е нормалното количество?

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Фев 2017, 12:22

Зависи от солта, някоя сол е безсолна. аз сипвам от бурканчето директно на око, може би около супена лъжица, не ям солено, слагам точно за да придобие хубав вкус ястието, ако ми е солено веднага го усещам.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Солта и с нея, и без нея не може, но какво е нормалното количество?

Мнениеот Jully » 16 Фев 2017, 15:53

Около лъжица слагам и аз, заависипак от ястието,какво има вътре, ако има някоя друга съставка, която е солена, слагам по-малко, ако е нещо безсолно, което "яде" повече сол - слагам повече. Например на картофите слагам повече сол.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Солта и с нея, и без нея не може, но какво е нормалното количество?

Мнениеот penelopa » 17 Фев 2017, 00:15

На око и аз винаги слагам, не меря нищо. Някой път ми се "отпуска" ръката и после е соленичко, но общо взето не прекалявам.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Солта и с нея, и без нея не може, но какво е нормалното количество?

Мнениеот Guppy » 17 Фев 2017, 09:59

Най ми е трудно, когато сменям пакетите със сол, една е по-солена, друга по-безсолна. Като свикна с безсолната, после слагам юнашката от солената. Последния месец все солени манджи ядяхме, докато свикна отново и окото ми започне да мери.
Аватар
Guppy
 
Мнения: 216
Регистриран на: 30 Ное 2016, 13:34

Re: Солта и с нея, и без нея не може, но какво е нормалното количество?

Мнениеот irka » 17 Фев 2017, 11:50

За мен нормално количество си е около една супена лъжица на манджа. Картофи, ориз, супички, боб си обичат и понасят сол.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Солта и с нея, и без нея не може, но какво е нормалното количество?

Мнениеот страстоцвет » 28 Апр 2017, 15:42

Аз си слагам на вкус, нямам някакви притеснения и опасения, никога не съм обичал много солено и карам на око. Нямам мярка, ако ми лиспва сол, слагам си.
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Солта и с нея, и без нея не може, но какво е нормалното количество?

Мнениеот Lollipop » 28 Апр 2017, 19:42

Не е добре всеки път да е на вкус, братовчед ми винаги е ял много сол, наистина много, побеляваше му яденето, бъзикахме се, като беше по-малък, че майка му не може да го издържа само на сол..
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта