Домашен ликьор с плод в бутилката, имате ли идея как се прави?

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Домашен ликьор с плод в бутилката, имате ли идея как се прави?

Мнениеот YoLindi » 18 Авг 2014, 16:36

Някъде вкъщи имах рецепта за домашен ликьор, останала от баба ми, но какво е ликьорът без цял плод в бутилката.

Първо си е страшно гъзарско, второ предполагам осезаемо променя вкуса на ликьора. До сега не съм пила такъв с плод в бутилката, но се надявам да има възможността сама да си приготвя такъв :!:
plodove-v-butilka1.jpg
plodove-v-butilka1.jpg (18.64 KiB) Прегледано 910 пъти

Много се надявам да ми кажете как се прави тази магия, освен ако не си Динамо (не зная дали се сещате кой е той), но който е правил хубаво домашно ликьорче, нека ми каже какъв плод и как да го сложа в бутилката, а също и дали вкусът ще се промени и как по-точно! :roll:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Домашен ликьор с плод в бутилката, имате ли идея как се прави?

Мнениеот dessiblond » 18 Авг 2014, 16:40

стига пък ти, не е чак такава магия, просто ги слагат плодовете в бутилките, докато са малки, а след като нараснат и станат достатъчно големи се откъсват, заедно с шишето :idea:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Домашен ликьор с плод в бутилката, имате ли идея как се прави?

Мнениеот Тео Чирпанлийски » 02 Фев 2020, 19:01

Много е интересно, но е лесна направата. Още докато е малко, слагате бутилката отгоре и то расте вътре. Не знам дали си струва, след като няма как да опитате от плода, най-вкусното. Ако разбиете шишето, не можете го почисти от стъклата. По-добре в буркан.
Тео Чирпанлийски
 
Мнения: 51
Регистриран на: 27 Окт 2016, 18:16


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта