Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот Monika_Spasova » 30 Сеп 2016, 10:03

Има и друга идея, пълни се с вода една торбичка, после се слага в обувката и се прибира във фризера и тя като се надува и разширява. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот irka » 04 Окт 2016, 13:44

И аз съм го чувала това с фризера и реших един път да го пробвам. Не стана нищо, не се разшириха.
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот denislavahristova » 05 Окт 2016, 18:38

Благодаря ви за съвета! Ще пробвам тези методи.
denislavahristova
 
Мнения: 124
Регистриран на: 04 Фев 2016, 21:43

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот Jully » 06 Окт 2016, 10:25

belleville написа:
Snejna написа:Обувки се разширяват в дъжд най-лесно и най-добре, само после не трябва да се събуват, докато изсъхнат. :mrgreen:

А вчера видях в едно обущарско ателие да се предлага разширяване на ботуши, което изглеждаше интересно като идея, но предполагам могат само нагоре да се разширяват, но не и около самото ходило :roll:

Разширяват се по калъп точно и в ходилото, не само нагоре. ;)
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Окт 2016, 09:50

Monika_Spasova написа:Има и друга идея, пълни се с вода една торбичка, после се слага в обувката и се прибира във фризера и тя като се надува и разширява. :)

Ух, доста трудно да се изпълни това... Вариант е да се обуе чорап и да се мине със сешоар, после втори, трети и т.н. докато се разширят.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот dafinka » 21 Окт 2016, 10:49

От мойта баба знам и съм го правила много пъти. Поливаш ги с ракия, стига да не ти се свиди :grin: В моя случчай беше отзад на петата и наистина малко поумекнаха, но може и да съм си внушавала :wink:
dafinka
 
Мнения: 33
Регистриран на: 18 Окт 2016, 09:32

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот Jully » 21 Окт 2016, 12:04

dafinka написа:От мойта баба знам и съм го правила много пъти. Поливаш ги с ракия, стига да не ти се свиди :grin: В моя случчай беше отзад на петата и наистина малко поумекнаха, но може и да съм си внушавала :wink:

На петата най-лесно се отхлабват обувките с чукане с чук, за да се махне този ръб, който убива. Спирта по принцип не е много голяма идея за разширяване на обувките, по-добре е с вода.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот Mon_ton » 25 Окт 2016, 09:34

Петата и аз само с чук съм я оправяла, в моя случай беше с клещи. :oops: Но наистина се омекотява и после ръбчето вече не ми беше проблем. Когато има шев отзад, винаги създава проблеми, или ако обувката е достатъчно изрязана, за да бъде точно над петата.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот Био доктор » 25 Окт 2016, 09:41

denislavahristova написа:Благодаря ви за съвета! Ще пробвам тези методи.


Бързате да благодарите, с неудобни и тесни обувки се постъпва така, че да не се обуват повече на краката, на които са неудобни и тесни.
Не знам какво лошо са ви направили краката ви, че решавате да ги наказвате с неудобни и тесни обувки...
Ако се лъжа поправете ме, но предполагам възнамерявате да ползвате пълноценно и двата си крака до края на дните си. Ако е така се грижете добре за тях, че да могат да ви служат и те добре по-дълго време.
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот donni » 25 Окт 2016, 09:49

Едва ли има нова обувка, която в началото да не създава дискомфорт докато се разтъпче. Ако изхвърляхме всяка, която създава и най-малкия, къде ще му излезе краят :smile: ? Като се купуват обувки се гледа, сега прекалено тесни и неудобни не би трябвало и да мине през главата на човек да си ги вземе.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

ПредишнаСледваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта