Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот Био доктор » 25 Окт 2016, 10:06

Обувката като се обуе на крака трябва да я почувствате като вашата обувка. Трябва да е удобна, да не създава никакви затруднения и да не се разчита на това, че ще се оправи с "карането".
Другото е ала-бала и всеки сам си решава как и по какъв начин ще си наказва краката!
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот kauda » 25 Окт 2016, 10:30

Био доктор написа:Обувката като се обуе на крака трябва да я почувствате като вашата обувка. Трябва да е удобна, да не създава никакви затруднения и да не се разчита на това, че ще се оправи с "карането".
Другото е ала-бала и всеки сам си решава как и по какъв начин ще си наказва краката!

Не съм съгласна, обувала съм обувка, която ми е била удобна в магазина, но след това доста покуцах с нея. :roll: Все пак винаги трябва да се вземе под внимание, че малко ще се разшири обувката и според мен трябва да е удобна, да но не и широка, за да не се вади крака.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот Био доктор » 25 Окт 2016, 14:35

Това, че не си съгласна няма да ти направи обувката нито по-удобна, нито по-неудобна. Казах как си избирам обувката и казах какво е важно за мен като обуя една обувка. Няма гаранция, че няма да се скъса на другият ден... за това обувките имат търговска гаранция и за това човек придобива опит и се придържа към него като си избира удобни обувки!
Био доктор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 23 Окт 2016, 22:53

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот asdddwww » 25 Окт 2016, 15:29

И аз избирам още в магазина да ми е удобна, не го разбирам тва, дето ще се мъчиш да ходиш с нещо, само щото щяло да изглежда по-добре. Абе жени, като куцате не сте по-красиви. :mrgreen:
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот Yunona » 25 Окт 2016, 23:42

Моята рецепта за непослушни обувки е следната - парчета от стара памучна тениска накисвам във водка (не в ракия, защото тя мирише) и изстисквам добре. Натъпквам ги плътно в обувката, ама много здраво. Оставям така за 12 часа или цяло денонощие. После махам парцалчетата, обувам още влажните обувки и излизам на разходка (поне един час). След това обувките ми стават изключително удобни, имам чувството, че се "формоват" по стъпалата ми.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот Lyomi » 26 Окт 2016, 09:13

Предполагам, че материята, от която са обувките, не е от значение и може този подход да се приложи на всяка обувка. Или не е така :smile: ?
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот Yunona » 26 Окт 2016, 11:17

Lyomi написа:Предполагам, че материята, от която са обувките, не е от значение и може този подход да се приложи на всяка обувка. Или не е така :smile: ?


Мисля, че само естествената кожа се поддава на промяна - като всеки естествен материал. Изкуствената няма да се повлияе (дъщеря ми опита веднъж и не се получи).
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот Kaya » 26 Окт 2016, 13:37

Yunona написа:
Lyomi написа:Предполагам, че материята, от която са обувките, не е от значение и може този подход да се приложи на всяка обувка. Или не е така :smile: ?


Мисля, че само естествената кожа се поддава на промяна - като всеки естествен материал. Изкуствената няма да се повлияе (дъщеря ми опита веднъж и не се получи).

Ще се повлияе разбира се, все пак няма обувка, която да не се разшири и да не промени формата си, така че и с изкуствени ще стане. Аз лично не си купувам естествени обувки и нищо от естествена кожа, но по подобен начин разширявам обувките.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот pravilno » 27 Окт 2016, 12:26

Ако не успеем да ги обработим и разширим, си стоят в шкафа да събират прах и язък за парите, които сме да дали.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот kauda » 27 Окт 2016, 14:07

pravilno написа:Ако не успеем да ги обработим и разширим, си стоят в шкафа да събират прах и язък за парите, които сме да дали.

За щастие вече в места като olx поне част от парите могат да се върнат :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

ПредишнаСледваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта