Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот maminka » 20 Авг 2014, 11:57

Скоро поръчах по интернет едни обувки. Нямам много време за обиколка по магазините и този начин ми се видя един от най-добрите да се сдобия с чифт що-годе нормални обувки.

Пробвах ги, когато ми ги донесоха, но на следващия ден, с тръгването към работа още ме заболяха краката. Усещах как пулсират в гадните, тесни и неудобни обувки! Е, има и по-лош вариант, като тези
uncomfortable-shoes-1.jpg
uncomfortable-shoes-1.jpg (35.48 KiB) Прегледано 1918 пъти

които никога няма да ти станат и удобни, но все пак... :roll:

Няма как да ги върна вече, сега търся изход. Понеже съм с много малък крак няма на кого да ги дам, а и са с висок ток, не стават за деца. Дайте ми съвети дали е възможно по някакъв начин да разширя тесните и неудобни обувки, само с лепенки не става, трябва цялостно да се разширят. Изкуствена кожа са и това още повече ме затормозява! :(
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот MerryPop » 20 Авг 2014, 12:01

Лелее.... добър пример си ни дала с тази снимка :lol: :lol: :lol: и въпреки всичко... мисля, че е най-добре да опиташ да ги намокриш, обуеш и изсушиш, би трябвало по този начин да заемат формата на крака ти или другия вариант е да ги сложиш в камерата, а на сутринта като ги извадиш ги обуваш веднага... ;) пробвай различни варианти, на мен и двата са ми помагали :idea: ;)
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот varlam » 21 Авг 2014, 16:18

Има специални калъпи за разпъване в обущарските ателиета. Действат много добре.
varlam
 
Мнения: 205
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот Mon_ton » 27 Ное 2014, 14:42

Има начини, обуй ги, излез с тях в дъжда или ги намокри солидно и ги остави да изсъхнат или на крака ти (ако не си прогизнала жестоко), или ги натъпчи с чорапи, парцалчето и каквото намериш и така докато изсъхнат. Старото правило с ракията не става, да знаеш ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот S_Milenska » 08 Дек 2014, 14:50

Mon_ton написа:Има начини, обуй ги, излез с тях в дъжда или ги намокри солидно и ги остави да изсъхнат или на крака ти (ако не си прогизнала жестоко), или ги натъпчи с чорапи, парцалчето и каквото намериш и така докато изсъхнат. Старото правило с ракията не става, да знаеш ;)

Трябва да пробвам! Ботите ми така и не ми станаха удобни тази година, още довечера ще го пробвам този номер ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот mimeto90 » 18 Юни 2015, 14:01

S_Milenska написа:
Mon_ton написа:Има начини, обуй ги, излез с тях в дъжда или ги намокри солидно и ги остави да изсъхнат или на крака ти (ако не си прогизнала жестоко), или ги натъпчи с чорапи, парцалчето и каквото намериш и така докато изсъхнат. Старото правило с ракията не става, да знаеш ;)

Трябва да пробвам! Ботите ми така и не ми станаха удобни тази година, още довечера ще го пробвам този номер ;)

Защо трябва да ги цапаш с кална вода в дъжда, когато можеш да ги намокриш у дома и да ги натъпчеш с каквото имаш под ръка? :shock:
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот Mon_ton » 18 Юни 2015, 15:39

varlam написа:Има специални калъпи за разпъване в обущарските ателиета. Действат много добре.

Това пък сега го чувам, в кои обущарски ателиета? никъде не съм виждала, а и те повечето ателиета са гаражи :Р
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот penny » 19 Юни 2015, 11:24

Mon_ton написа:
varlam написа:Има специални калъпи за разпъване в обущарските ателиета. Действат много добре.

Това пък сега го чувам, в кои обущарски ателиета? никъде не съм виждала, а и те повечето ателиета са гаражи :Р

Е, зависи пак, но май това си остава най-добрият начин, ако не искаш да си съсипеш новите обувки, особено ако си дал мама, тате и жената за тях :D
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот Snejna » 19 Юни 2015, 11:56

Обувки се разширяват в дъжд най-лесно и най-добре, само после не трябва да се събуват, докато изсъхнат. :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какво да направя с неудобните и тесни обувки?

Мнениеот belleville » 23 Юни 2015, 16:54

Snejna написа:Обувки се разширяват в дъжд най-лесно и най-добре, само после не трябва да се събуват, докато изсъхнат. :mrgreen:

А вчера видях в едно обущарско ателие да се предлага разширяване на ботуши, което изглеждаше интересно като идея, но предполагам могат само нагоре да се разширяват, но не и около самото ходило :roll:
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Следваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта