Колко често е добре да боядисваме косата си?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Колко често е добре да боядисваме косата си?

Мнениеот penelopa » 08 Апр 2016, 14:32

Досега не съм пробвала с къна. Една приятелка само нея използва и косата й изглежда лъскава и здрава. Знам, че за по-наситен цвят и за да се разтвори добре я оставя даже по цяла нощ да стои преди да я ползва.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Колко често е добре да боядисваме косата си?

Мнениеот Mon_ton » 08 Апр 2016, 15:35

penelopa написа:Досега не съм пробвала с къна. Една приятелка само нея използва и косата й изглежда лъскава и здрава. Знам, че за по-наситен цвят и за да се разтвори добре я оставя даже по цяла нощ да стои преди да я ползва.

Някои всъщност я ползват върху косата си оп цяла нощ, особено първия път ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Колко често е добре да боядисваме косата си?

Мнениеот Monika_Spasova » 08 Май 2016, 14:15

Определеное голяма философия да се боядисаш с къна, или да се къносаш. Но косата много се запазва здрава, за разлика от боите. :) Обаче от друга страна са много по-нетрайни, отколкото боята.:) Иначе мисля, че за боя веднъж на месец не е голям проблем да бъде третирана косата. Особено, ако не е с голяма разлика цвета. т.е. ако не е от чернад а става руса,а примерно друг цвят, близък до естествения, може да се боядиваме и веднжъ на месец и половина - два. :)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Колко често е добре да боядисваме косата си?

Мнениеот dejavu » 09 Май 2016, 14:33

Една приятелка така си съсипа косата - ту черна се правеше, ту руса, червена и накрая горката й коса почна да пада от толкова третиране, обезцветяване и такива процедури. На някои като метли им стоят краищата на косата. Това може ли да се подобри и с какво? Боядисвам се и засега нямам такива признаци, но как може да се избегне?
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Колко често е добре да боядисваме косата си?

Мнениеот kauda » 23 Май 2017, 12:11

dejavu написа:Една приятелка така си съсипа косата - ту черна се правеше, ту руса, червена и накрая горката й коса почна да пада от толкова третиране, обезцветяване и такива процедури. На някои като метли им стоят краищата на косата. Това може ли да се подобри и с какво? Боядисвам се и засега нямам такива признаци, но как може да се избегне?

като замениш къната с боя, традиционните цветове като червено и черно могат да се правят и с къна, която не стига, че щади косата, ами я и подхранва.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Колко често е добре да боядисваме косата си?

Мнениеот vanusha » 01 Юни 2017, 13:07

моята коса расте мноого бавно и се боядисвам веднъж на 2-3 месеца. когато започнат да ми се виждат белите коси, бързам да се боядисам, като цяло на допускам да се появят.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Колко често е добре да боядисваме косата си?

Мнениеот S_Milenska » 01 Юни 2017, 15:41

Всяка коса различно, ако расте бързо ще иска по-често да се боядисва, някои цветове не са много трайни и от там също се налага по-често боядисване. Няма нещо, като ето след 2 седмици или след 2 месеца трябав да се боядисваш.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Колко често е добре да боядисваме косата си?

Мнениеот Rali_hr » 15 Юни 2017, 12:02

Минах на къна и съм по-доволна, винаги съм била червенокоса и с къната супер лесно се получават нещата, защото и с отмиването тя продължава да се оцветява.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Колко често е добре да боядисваме косата си?

Мнениеот Elica » 01 Авг 2017, 15:05

По принцип е най-добре да не се боядисва, но аз от както почнах да се боядисвам , просто в търсенето си на друг цвят, най-накрая се отървах от пърхота, който ме мореше години наред. Сега се боядисвам около 3пъти в годината.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Колко често е добре да боядисваме косата си?

Мнениеот Mon_ton » 02 Авг 2017, 10:44

когато има нужда, тогава се боядисва, русата коса се нуждае от по-често боядисване, тъмните коси могат да изчакат, ако няма бели косми, които да се виждат.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron