Колко често е добре да боядисваме косата си?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Колко често е добре да боядисваме косата си?

Мнениеот exotic » 20 Авг 2014, 15:12

Иска ми се да боядисвам колкото се може по-рядко косата си. Но като погледна израсналите корени и ми става лошо, не мога да издържа 2 месеца без да се боядисвам, като се има предвид, че косата ми расте сравнителни бързо :(

Вие колко често боядисвате косата си, за да поддържате цвета, който желаете, както и цвета на корените на косата си в цвета на краищата им?
В момента съм с подобен цвят като на Риана (или поне на тази снимка)
rihanna-red-hair-d8ytwq2e.png
rihanna-red-hair-d8ytwq2e.png (83.68 KiB) Прегледано 2888 пъти

Да, но той бързо пада и не е така наситен, затов търся съвет колко често трябва да се боядисвам, така че да запазя цвета си, но и да не увредя косата си?! :roll:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Колко често е добре да боядисваме косата си?

Мнениеот franky » 20 Авг 2014, 15:27

Аз се боядисвам веднъж в месеца и мисля, че е напълно достатъчно, хем не се изтощава косата, хем се държи цвета свеж! :)
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Колко често е добре да боядисваме косата си?

Мнениеот varlam » 21 Авг 2014, 16:20

Според мен рано или късно трябва да спрете да се боядисвата или ако се боядисвате, да търсите наистина добри бои, които щадят.
varlam
 
Мнения: 205
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Re: Колко често е добре да боядисваме косата си?

Мнениеот zagrijena » 06 Апр 2016, 15:47

Аз се боядисвам на два месеца с безамонячна боя. Не съм голяма привърженичка на боядисването, но имам вече бели косми, които прогресивно се увеличават и няма как :sad: .
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Колко често е добре да боядисваме косата си?

Мнениеот kauda » 06 Апр 2016, 16:36

zagrijena написа:Аз се боядисвам на два месеца с безамонячна боя. Не съм голяма привърженичка на боядисването, но имам вече бели косми, които прогресивно се увеличават и няма как :sad: .

Безамонячната е много нетрайна, защо не пробваш с къна? вече имат много нюанси, по-пестеливо е и подхранва много косата. :)
Аз се боядисва когато се сетя, нямам нито един бял косъм. :) правя го защото просто харесвам повече друг цвят.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Колко често е добре да боядисваме косата си?

Мнениеот pavleta » 07 Апр 2016, 09:10

kauda написа:
zagrijena написа:Аз се боядисвам на два месеца с безамонячна боя. Не съм голяма привърженичка на боядисването, но имам вече бели косми, които прогресивно се увеличават и няма как :sad: .

Безамонячната е много нетрайна, защо не пробваш с къна? вече имат много нюанси, по-пестеливо е и подхранва много косата. :)
Аз се боядисва когато се сетя, нямам нито един бял косъм. :) правя го защото просто харесвам повече друг цвят.


Къната май не покрива добре белите косми, ако са повече, може и да не свърши работа.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Колко често е добре да боядисваме косата си?

Мнениеот Lollipop » 07 Апр 2016, 11:21

pavleta написа:
Къната май не покрива добре белите косми, ако са повече, може и да не свърши работа.

Toва не е така, покрива и то много добре а и щади косата, дори я подхранва, ускорява растежа. Не знам защо си решила, че не покрива. Разбира се, трябват ти поне 2 процедури в по-кратък срок, ако имаш много бели коси, но със сигурност покрива, много познати имам, които се къносват от години, вместо да се боядисват. Косите им са хубави и не се виждат белите косми. :!:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Колко често е добре да боядисваме косата си?

Мнениеот Pipilota » 07 Апр 2016, 12:12

Къната на времето е била само червена, вече има много цветове, наситени и интересни, косата става по-жизнена. Ако боядисването е наложително, заради бели коси, то къната е по-добрия избор, защото щади косата. много познати, които се боядисват редовно, косите им са изтощени и капят, къната предпазва от това. :)
Леля ми също започна да използва къна, неприятното при къната е, че трябва да стои така поне 5 часа, за да се получи добър цвят, което ограничава много излизанията да речем в това време. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Колко често е добре да боядисваме косата си?

Мнениеот Monika_Spasova » 08 Апр 2016, 11:46

Pipilota написа:Къната на времето е била само червена, вече има много цветове, наситени и интересни, косата става по-жизнена. Ако боядисването е наложително, заради бели коси, то къната е по-добрия избор, защото щади косата. много познати, които се боядисват редовно, косите им са изтощени и капят, къната предпазва от това. :)
Леля ми също започна да използва къна, неприятното при къната е, че трябва да стои така поне 5 часа, за да се получи добър цвят, което ограничава много излизанията да речем в това време. :)

Да, преди съм ползвала къна. Това е нещото, което сме спира да продължавам с нея е, че много боклук прави, цялата баня прилича на кална баня. Отделно, накрая стоиш с часове, в които главно бездействаш, защото нещо ти тече по главата, а с боята в рамките на час съм готова и дори вече мога да съм навън да си покажа новия цвят на косата.
Но нещо ми е интересно, предлагат ли фризьорските салони боядисване с къна? Или никой няма търпение да те държи цял ден там.. :roll:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Колко често е добре да боядисваме косата си?

Мнениеот Rali_hr » 08 Апр 2016, 14:20

Мони и мен това ме дразни! Седнеш и чакаш целия ден, но пък за косата е в пъти по-добре! Отгоре нав сичкото се подхранва, расте по-бързо, има си своите плюсове, и идва по-икономично, но цял ден си вързан.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта