Как премахвате миризмата от хладилника и кухнята ефикасно?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Re: Как премахвате миризмата от хладилника и кухнята ефикасно?

Мнениеот Mon_ton » 24 Авг 2017, 11:35

fawla написа:Аз си слагам сода в 2 от местата за яйца, останалите си ползвам за яйцата.

Ама, че хитро! Не ми е идвало на ум да сложа там малко сода, след като обира миризмите! то не е задъалжително да има лоша миризма, но примерно, когато има пъпеш в хладилника така мирише, изобщо не ми харесва на мен тоя аромат, дано да може да го пообере.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как премахвате миризмата от хладилника и кухнята ефикасно?

Мнениеот kikimoraa » 24 Авг 2017, 14:15

Аз се дразня, че и по шишетата с вода сякаш се насъбира и после като пия от тази вода и ми смърди.. не знам кое е виновно.. но винаги имам проблем с водата от хладилника.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Как премахвате миризмата от хладилника и кухнята ефикасно?

Мнениеот kauda » 22 Окт 2017, 09:49

много е трудно, за да се получи, нищо не трябва да се оставя за по-дълго време, трябва редовно да се мие всичко. В кухнята не си оставяйте неизмити чинии, а след готвене, особено във фурната, ако има нужда избършете. Храната в буркани, или в кутии, вместо да се прибира отворена в хладилника. И пак ароматизатор, проветряване и така.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как премахвате миризмата от хладилника и кухнята ефикасно?

Мнениеот Гълъбина_55 » 14 Мар 2018, 18:25

Може да сложиш утайка от кафе в хладилника. Или да използваш парче лимон, въпреки че е по-хубаво да си го похапваш, но и двете вършат еднаква работа. Пробвай!
Аватар
Гълъбина_55
 
Мнения: 85
Регистриран на: 23 Фев 2018, 15:06

Re: Как премахвате миризмата от хладилника и кухнята ефикасно?

Мнениеот Bobo Doll » 15 Мар 2018, 10:06

Първо как е измит хладилникът? Ако първо се изпразни и се премахне развалената храна, а след това се измие с някакъв вид белина (аз лично ползвам доместос) и се подсуши добре, няма да има проблем.
Това, което води до появата на неприятна миризма, обикновено са продукти или ястия, които седят непокрити или неопаковани. В хладилниците на (добрите) ресторанти всеки един продукт е опакован във фолио или сложен в някаква кутия, за да се предотврати замърсяване или контаминация.
Аз също имам шише с вода в хладилника, която постоянно поемаше миризмата на храните. Решението е да не се държи в пластмасово шише, а в стъклено, като, разбира се, има някаква капачка или тапа.
Аватар
Bobo Doll
 
Мнения: 12
Регистриран на: 02 Мар 2018, 16:26

Re: Как премахвате миризмата от хладилника и кухнята ефикасно?

Мнениеот kauda » 29 Апр 2018, 11:21

Не съм се замисляла, че причината може да е непокритата храна, хладилника го почиствам само с вода, обаче, не използвам белина и подобни силни препарати, все пак там си държа храната, не ми се яде доместос :roll:
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как премахвате миризмата от хладилника и кухнята ефикасно?

Мнениеот Kremiliya » 30 Апр 2018, 10:09

Когато чистя хладилника го изключвам, за да могада го оставя отворен след това, планирам внимателно почистването, за да може да сме изяли всичко от хладилника.
Но пък всяка седмица вадя и мия рафтовете поне горе.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как премахвате миризмата от хладилника и кухнята ефикасно?

Мнениеот Касандра » 11 Май 2018, 17:18

Пробвай да оставиш купичка със сода за хляб в хладилника за една вечер. Чувала съм, че тя помага за абсорбиране на неприятната миризма.
Аватар
Касандра
 
Мнения: 36
Регистриран на: 11 Май 2018, 16:19

Re: Как премахвате миризмата от хладилника и кухнята ефикасно?

Мнениеот Frac » 11 Май 2018, 17:29

Майка ми го чисти с оцет и е доволна, аз лично не съм пробавала. Знам, че купичка прясно мялко обира лошата миризма.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как премахвате миризмата от хладилника и кухнята ефикасно?

Мнениеот vanusha » 11 Май 2018, 19:33

Държа си в една салфетка сода и съм я сложила в един от рафтовете на вратата. Това е моя начин. Веднъж в месеца мия хладилника, а фризера, когато имам възможност и няма много продукти едно по едно вадя чекмеджетата и ги почиствам.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

ПредишнаСледваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron