Говори ли ви езикът на тялото и по-точно жестовете на ръцете?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Говори ли ви езикът на тялото и по-точно жестовете на ръцете?

Мнениеот sofi_black » 21 Авг 2014, 16:13

Скоро започнах да чета една книга за езика на тялото. И като се замисля жестовете, които правим, най-вече с ръце подсказват много как се чувстваме, особено на непознато място или с непознати хора.

Понякога колкото и да се стараят хората им е трудно да се прикрият до толкова, че да избегнат тези жестове с ръце.
body-language-tips.jpg
body-language-tips.jpg (11.17 KiB) Прегледано 983 пъти

Подсетете се как сте се държали на първа среща или как се държат хората при запознанство в бар, например. :roll: Сещате ли се, когато мъж заговаря жена, как тя се обгръща с ръце кръстосвайки ги или оставя питието си не пред ръката, с която го държи, а на срещуположната страна?

Всъщност не съм стигнала до там с книгата, но се замислих, че повечето неща са доста верни за жестовете, които волно или неволно правим с ръце и тези примери, които ви дадох са най-вече от лични наблюдения! ;) Вие до колко умеете да разпознавате неволните жестове на ръцете и как ви влияят те, ръководите ли се от тях? :?
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Говори ли ви езикът на тялото и по-точно жестовете на ръцете?

Мнениеот dessiblond » 21 Авг 2014, 16:25

Никога не съм се ръководила от езика на тялото, но имам някакво шесто чувство, което винаги ми подсказва кой ме лъже, кой ми желае добро, просто го усещам, не зная как, рядко се лъжа :roll:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Говори ли ви езикът на тялото и по-точно жестовете на ръцете?

Мнениеот nushi.kisyova » 22 Авг 2014, 14:25

забелязала съм един жест при мъжете, което много ме озадачава - ръцете са скръстени пред гърдите, но палците сочат нагоре :? какво според вас означава това, мъжете в обкръжението ми често го правят :?
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Говори ли ви езикът на тялото и по-точно жестовете на ръцете?

Мнениеот S_Milenska » 02 Дек 2014, 13:59

nushi.kisyova написа:забелязала съм един жест при мъжете, което много ме озадачава - ръцете са скръстени пред гърдите, но палците сочат нагоре :? какво според вас означава това, мъжете в обкръжението ми често го правят :?

Означава, че се притесняват :) Сключените ръце пред гърдите играят ролята на параван така да се каже ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Говори ли ви езикът на тялото и по-точно жестовете на ръцете?

Мнениеот Andrey » 10 Дек 2014, 14:56

Не ми говори много подробно, но разбирам, че някой се притеснява, когато много жестикулира ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Говори ли ви езикът на тялото и по-точно жестовете на ръцете?

Мнениеот Kaya » 11 Дек 2014, 14:00

Представям си някакви неща, че ми дават знаци и да си призная - често познавам. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Говори ли ви езикът на тялото и по-точно жестовете на ръцете?

Мнениеот Anka » 12 Дек 2014, 18:05

В никакъв случай не мога да кажа, че познавам по жестовете кой какво иска да ми каже или да прикрие :mrgreen:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Говори ли ви езикът на тялото и по-точно жестовете на ръцете?

Мнениеот Krum » 21 Дек 2014, 16:38

Чел съм някои статии по въпроса, но определено не мога да кажа, че разпознавам много жестовете.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Говори ли ви езикът на тялото и по-точно жестовете на ръцете?

Мнениеот Anka » 21 Дек 2014, 17:41

Krum написа:Чел съм някои статии по въпроса, но определено не мога да кажа, че разпознавам много жестовете.

Двамата има да ни лъжат и нищо няма да разберем, аз се чудя мен дали разкриват по жестовете, пък и от друга страна аз не знам половината жестове, които ги правя защо ги правя, особено често ми се случва когато говоря с непознати да не знам къде да си държа ръцете.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Говори ли ви езикът на тялото и по-точно жестовете на ръцете?

Мнениеот Lollipop » 21 Дек 2014, 19:10

О,много съм лесна може с жестовете истина да ми казват аз пак мога да остана излъгана.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта