Ледената кофа на Цветан Цветанов и децата болни от АЛТРУИЗЪМ

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Ледената кофа на Цветан Цветанов и децата болни от АЛТРУИЗЪМ

Мнениеот boriskarlov » 24 Авг 2014, 15:15

Бившият вътрешен министър и вторият човек в ГЕРБ приема предизвикателството на дъщеря си и се поля с кофа със студена вода.
tsvetantsvetanov.jpg
tsvetantsvetanov.jpg (24.56 KiB) Прегледано 1025 пъти

Като се замисли човек, добра кауза, ето и думите му...
„Аз номинирам Ирена Соколова, Станислав Иванов, Калин Каменов, да подкрепим инициативи, свързани с благотворителност за децата с аутизъм“
Реших да изгледам видеото. Но защо ли ми ми се струва, че има някаква грешка и думите на господин Цветанов не са предадени правилно....
"„Аз номинирам Ирена Соколова, Станислав Иванов, Калин Каменов, да подкрепим инициативи, свързани с благотворителност за децата с АЛТРУИЗЪМ
Няма майтап, той го прави в името на децата с АЛТРУИЗЪМ...
Да припомним разликите:
Алтруизмът е принципът или практиката на загриженост за благополучието на някого другиго. Той е традиционна добродетел в много култури и аспект на основата на много религиозни традиции, въпреки че концепциите на "другия", към когото трябва да бъде насочена загрижеността, могат да варират в различните култури и религии. Алтруизмът е антоним на егоизма.
Аутизмът представлява усамотяване, самоизолиране. Аутизмът е психично заболяване, което засяга развитието на мозъка, а от там и поведението на човек. Аутистите изглеждат като хора, които живеят в свой свят. Това е генерализирано разстройство на развитието от така наречения аутистичен спектър, наблюдавано за пръв път от американския психиатър Лио Канър (Kanner, 1943). Паралелно с Канър австрийският педиатър Ханс Аспергер (Asperger, 1944) наблюдава сходни с аутизма клинични симптоми, които залягат в основата на Синдрома на Аспергер - друго разстройство от аутистичния спектър.
Пуснах си видеото няколко пъти, няма майтап...

Добре де, господин Цветанов, не правите ли разлика между понятията? Страх ме е да ви задам допълнителни въпроси, защото като чух как ревете като разгневен примат и при перспективата да бъдете пак на власт, любопитството ми се ограничи рязко. Неграмотността на българския политик заема плашещи размери...
boriskarlov
 
Мнения: 125
Регистриран на: 03 Юли 2011, 22:06

Re: Ледената кофа на Цветан Цветанов и децата болни от АЛТРУИЗЪМ

Мнениеот D-r Terziev » 24 Авг 2014, 15:27

Но какво се учудвате, това е един типичен български политик, плиткоумен, със медийни съветници, които го обуват в джапанки, изтипосват го на фона на един селски двор и го карат за престиж той да употребява думи, които не са му понятни.
D-r Terziev
 
Мнения: 47
Регистриран на: 08 Авг 2014, 10:44

Re: Ледената кофа на Цветан Цветанов и децата болни от АЛТРУИЗЪМ

Мнениеот Fute » 24 Авг 2014, 15:29

Това е празната ледена кофа на годината. Господин Цветанов, зашеметен съм...
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53

Re: Ледената кофа на Цветан Цветанов и децата болни от АЛТРУИЗЪМ

Мнениеот djami2 » 25 Авг 2014, 13:13

Чудя се като си толкова умен как не си станал министъ?
djami2
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Авг 2014, 13:07

Re: Ледената кофа на Цветан Цветанов и децата болни от АЛТРУИЗЪМ

Мнениеот Fute » 25 Авг 2014, 13:35

djami2 написа:Чудя се като си толкова умен как не си станал министъ?

Към мен ли е отправена забележката?
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53


Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта