Защо, според вас, по женските ръце се откриват с 50% повече микроби, спрямо тези на мъжете?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Защо, според вас, по женските ръце се откриват с 50% повече микроби, спрямо тези на мъжете?

Мнениеот dessiblond » 25 Авг 2014, 11:59

Прочетох вчера една любопитка - жените имат по ръцете си с 50% повече микроби, спрямо мъжете :shock: и тогава се замислих :?

Реално жените с домакинската работа се домогват до повече микроби, спрямо мъжете, който в най-добрия случай могат да лепнат тези от клавиатурата или мишката на компютъра, но какво толкова мръсно пипат жените, за да имат по ръцете си до 50% повече от микроби :roll:
Germs-on-hand.jpg
Germs-on-hand.jpg (25.27 KiB) Прегледано 760 пъти

Представете си, ако това са микробите по ръцете на един мъж, то тогава какво се случва по тези на жените :o :mrgreen:

Да поразмишляваме защо, според вас, по женските ръце се откриват с 50% повече микроби, спрямо тези на мъжете, излиза ли, че ние - жените мием по-рядко ръцете си или просто пипаме по-мръсни предмети? :?
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Защо, според вас, по женските ръце се откриват с 50% повече микроби, спрямо тези на мъжете?

Мнениеот m.vulev » 25 Авг 2014, 12:02

Е, просто е сигурно, че жените пипат много по-мръсни неща от мъжете :D :D което пък не изключва факта, че просто някои жени не намират за необходимо да имат елементарни хигиенни навици, точно заради това и изследването може да е показало такива резултати :lol: ;)
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Защо, според вас, по женските ръце се откриват с 50% повече микроби, спрямо тези на мъжете?

Мнениеот moni.sparrow » 29 Авг 2014, 13:01

Мисля, че някъде бях чела, че женските ръце са по-влажни спрямо тези на мъжете, заради това се развиват повече бактерии по тях, а и като се сетиш, че всяка трета жена използва крем за ръце, кажи-речи постоянно, няма как да не вирее каквото се сетиш по ръцете ни.
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Защо, според вас, по женските ръце се откриват с 50% повече микроби, спрямо тези на мъжете?

Мнениеот luchia@marco » 26 Сеп 2014, 15:29

ами представете си колко е чисто в душите на мъжете, за да са ни толкова мръсни ръцете, защото ние основно там си бъркаме :!: :!: :D :D
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Защо, според вас, по женските ръце се откриват с 50% повече микроби, спрямо тези на мъжете?

Мнениеот Krum » 13 Яну 2015, 14:27

ХАхахах аз чета и си мисля.. мръсни им на жените ръцете, това означава ли, че мъжете имат занижена интимна хигиена? :roll: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Защо, според вас, по женските ръце се откриват с 50% повече микроби, спрямо тези на мъжете?

Мнениеот Snejna » 13 Яну 2015, 15:45

Жените постоянно се мажат с различни кремове, мисля че това е една от основните причини.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Защо, според вас, по женските ръце се откриват с 50% повече микроби, спрямо тези на мъжете?

Мнениеот Andrey » 14 Яну 2015, 15:19

Жени, какво толкова пипате с тези ръце?! :twisted: :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Защо, според вас, по женските ръце се откриват с 50% повече микроби, спрямо тези на мъжете?

Мнениеот nadqta » 12 Май 2015, 10:06

Ами пипкаме си по-често портфейлите и най-вече си ровим дълбоко в тях, заради това така си мисля, че е :idea:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Защо, според вас, по женските ръце се откриват с 50% повече микроби, спрямо тези на мъжете?

Мнениеот Pipilota » 04 Сеп 2018, 11:21

Пипаме повече, правим повече неща. Мъжете си държат ръцете навряни в джобовете, там си има Х брой бактерии, те не стават повече. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Защо, според вас, по женските ръце се откриват с 50% повече микроби, спрямо тези на мъжете?

Мнениеот Dipsy » 15 Окт 2018, 15:00

Докато женските са основно онези, които вършат домакинската работа и всякаква друга работа всичката мръсотия ще е по ръцете им. аз съм готова да сръвним мръсотията по ръцете на мен и мойто мило, като нищо неговите да ме бият по мръснота :lol:
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта