Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот Neven498 » 14 Юли 2016, 11:37

Май кожата на корема е нещото, което създава най-много проблеми след раждане. Или не се свива както преди или пък има стрии...
Аватар
Neven498
 
Мнения: 528
Регистриран на: 30 Мар 2015, 16:07

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот Lisandra » 03 Авг 2016, 17:09

dejavu написа:Ако раждането е на по-млада възраст, до 30-те, възстановяването е едно и по-бързо най-вече. А след 30-те е друго. И козметичните процедури са различни.

Родих в по-млада възраст, но на корема кожата си е отпусната и леко грапава, въпреки че лекарката ми каза, че нямам нужда от процедури, не си го харесвам.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот pavleta » 04 Авг 2016, 09:17

Явно си зависи и от самата кожа. Аз родих на 27 г., но коремът ми е гладък и с изпъната кожа. Предполагам, че това става рядко при родили жени и затова си мисля, че зависи от самата кожа, от това колко е бил голям корема, много фактори има.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот Lisandra » 10 Авг 2016, 14:47

pavleta написа:Явно си зависи и от самата кожа. Аз родих на 27 г., но коремът ми е гладък и с изпъната кожа. Предполагам, че това става рядко при родили жени и затова си мисля, че зависи от самата кожа, от това колко е бил голям корема, много фактори има.

Моят беше огромен, но не мога да рзбера защо като си върнах килограмите от преди раждането, не се върна и визията и с годините става по-зле...
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот fairy » 11 Авг 2016, 15:34

Явно прекаленото разпъване на кожата, когато е голям корема, води до скъсване на връзките мужду пластовете й и се получава този ефект.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот Lisandra » 11 Авг 2016, 15:54

fairy написа:Явно прекаленото разпъване на кожата, когато е голям корема, води до скъсване на връзките мужду пластовете й и се получава този ефект.

Води и до стрии, които много ме дразнят, мъжът ми казва, че си въобразявам, лекарката също ме посъветва след морето да видим какво е състоянието, но май без по-сериозни процедури няма да се оправи. :roll:
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот queenie » 03 Апр 2017, 18:46

Не пренебрегвайте един много важен фактор- здравият сън! Не се ли наспива човек, много набързо се сбръчква и състарява.
queenie
 
Мнения: 26
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:50

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Апр 2017, 09:48

queenie написа:Не пренебрегвайте един много важен фактор- здравият сън! Не се ли наспива човек, много набързо се сбръчква и състарява.

И това е така, само че освен здравия сън, според мен си има и ген, някои побеляват толкова рано, на други им се появяват бръчки.. ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот nefertiti » 06 Апр 2017, 10:45

Вярно е генът си е ген. Ако имаме лош ген, трябва да полагаме много повече грижи. Обаче какво да се прави един е облагодетелстван в една посока, друг - в друга. Ако имаме лош ген, не трябва да се отчайваме и да се занемаряваме, а да търсим начини да се справим с несъвършенствата. Ето например имам една позната, която ми разправя, че е с много лош ген откъм килограми и остаряване. Качвала килограми от най-малкото, а бръчки и се появили още на 25 години. Обаче аз никога не бих си помислила, че това е така, ако не ми го беше споделила. Кожата и е гладка и изпъната, а тялото стегнато. А е на 40 и нещо. Просто такива усилия полага жената, че изглежда с 10 години по-млада и във форма. Направо и се възхищавам! :smile:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот Lisandra » 03 Май 2017, 17:36

rabotnata pchela написа:
queenie написа:Не пренебрегвайте един много важен фактор- здравият сън! Не се ли наспива човек, много набързо се сбръчква и състарява.

И това е така, само че освен здравия сън, според мен си има и ген, някои побеляват толкова рано, на други им се появяват бръчки.. ;)


Съня помага, но за съжаление с дете и мъж липсата му е осезаема. За гена съм напълно съгласна, обаче според мен се иска и поддръжка.
Аз се възползвам от съвременните методи и да не звуча нескромно, ама доста добре изглеждам. :grin:
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта