Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот nefertiti » 22 Юни 2017, 17:10

Разбира се - най-важното е да се харесваш и да си удовлетворена от себе си. Но да се поддържаш, не означава да робуваш на нещо, а по-скоро да държиш на себе си. Поне аз така ги възприемам нещата, но всеки си има мнение. :smile: А и всичко трябва да се прави с мярка и да е естетически издържано.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот m0n4eto » 22 Юни 2017, 17:34

според мен кожата на една жена е нейната визитна картичка.. изключителна важно си е. но с напредването на възрастта става по-трудничка поддръжката, но не и невъзможна. Стига човек да открие правилната грижа за неговата кожа, понеже то си е индивидуално. Също така и да попадне на правилния дерматолог. :wink:
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот Lisandra » 22 Юни 2017, 17:46

Ох, монче, с годините картичката се намачква, поибелява, тук таме и петна се появяват, с една дума, повяхва...

Джули, а крем слагаш ли?

Да не забравяме, че кожата е най-големия човешки орган и по вида и си личи и здравословното състояние на човек. Здрав човек, свежа кожа.
Lisandra
 
Мнения: 1119
Регистриран на: 09 Юли 2015, 12:58

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот kalina_216 » 23 Юни 2017, 10:59

Свежата кожа до голяма степен зависи и от това с какво я храним. Защото една добре гримирана кожа и преминала много манипулации изглежда свежа, но това не е индикация за здравето й. Не бива да се бъркат двете неща. Иначе съм съгласна, че е добре да бъде поддържана, но не и да изглежда прекалено и смешно. Аз засега използвам само кокосово масло за кожата си и нищо друго, но все още и годинките са ми малко - на 22 съм. С времето може би ще се реша да ползвам инякакви подобрения и услугите на дерматолог, но мисля да почакам поне още 20 години до тогава. :mrgreen:
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот nefertiti » 23 Юни 2017, 14:01

20 години да изчакаш е прекалено много. Грижата за кожата трябва да започне преди да се появят последиците от остаряването, а не след това. Защото в противен случай е по-трудна борбата. :smile: Трябва да мислим за себе си и бъдещето ни, а не постфактум.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот Doktoricata » 23 Юни 2017, 14:31

Калинке, ти си още дете мила. Щом нямаш проблеми, като акне примерно, което е често срещано при младите, нямаш нужда други грижи. Съвета ми е да използваш добра слънцезащита, че слънцето бързо състарява, а и настъпва промяна в пигментацията. Още ти се вижда далече, но към 30-тата годишнина започват да се появяват първите признаци за стареене на кожата, задълбочават се гневната и назолабиалните бръчки, кожата по бавно се възстановява след купон и т.н. Та е добре отрано да се вземат мерки, имай го предвид, нищо, че си още малка. :grin:
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот m0n4eto » 23 Юни 2017, 14:36

Лисандра е права.. измачка ли се картичката, трудно се изглажда после. За това от млади трябва да си я подхранваме с кремчета. Ама за по-младите жени, по добре да ползват кремове с повече естествени съставки, химиите не са добър вариант. А и изборът на козметика не е лесен.. най-добре е дерматологът да те насочи каква да си купиш, че иначе може да нанесеш по-голяма вреда с грешните продукти..
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Юни 2017, 15:35

на мен неми пречи ако някой е решил да се поддържа и с различни процедури или без. Аз нямам бръчки, не усещам кожата си увиснала. Единствен проблем ми е сухотата след баня. Мажа се скокосото масло или с какаово, в краен случай с крем нивея, ако нямам някое от маслата. После се чувствам страхотно. С маслата мажа и ръцете, ременете си. Лятото преминавам само и единствено на слънцезащитни кремове, използвам ги като лосион след баня, толкова ми омекотяват кожата и ме пазят от досадните ми лунички. За сверка, става въпрос за сутришния душ, вечер не мажа кожата си с нищо, освятм я да диша ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот nefertiti » 26 Юни 2017, 12:56

Вечер не мажеш с нищо, но съм чувала, че хидратацията нощем е най-важна! Монче, права си за натуралната козметика. Природата ни е дала толкова богатства, че трябва да се възползваме. Чувала съм страхотни неща за кремовете, които съдържат тиквено семе - имало страхотен ефект върху кожата.
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот kauda » 26 Юни 2017, 14:48

Аз мисля, че вечер е най-важното почистване и хидратиране на кожата. Вечер се измиваме и лягаме вкъщи на чисто, не се потим, не излизаме навън, стаята е чиста и прохладна, всичко това пази кожата. А всички мазила отварят порите, навън е прашно, има слънце, по-хубаво вкъщи да се мажете. :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта