Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот franky » 25 Авг 2014, 15:58

Сещам се за жени, познати, които са на моята възраст горе-долу, но кожата им изглежда преждевременно остаряла. Нямат бръчки, но самата кожа изглежда повехнала :|

На такава възраст съм, че започвам да се запитвам как да предпазя от преждевременно остаряване. Мисля, че в точно тази възраст от дамата вдясно, лесно мога само за няколко години да премина към тази вляво :(
5231816_f248.jpg
5231816_f248.jpg (16.18 KiB) Прегледано 3597 пъти
Не пуша и не пия, не само заради бременността и преди това не съм била пушач, нито съм пиела алкохол в прекалени количества, чаша вино в зимни вечери най-много.

Но със сигурност има други неща, които влияят на кожата ни и предизвикват преждевременното остаряване, какви са те? :? Смея да кажа, че се храня сравнително здравословно, никога не съм прекалявала с джънк фууд и подобни, но това със сигурност не е гаранция :idea: вие какво можете да ми препоръчате за предпазване от преждевременно остаряване :roll:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот MGB » 25 Авг 2014, 16:01

Според мен хидратацията играе ключова роля, както и повишеното внимание при използване на пилинг продукти, тъй като кожата лесно може да загрубее, както и при най-неусетното търкане с хавлия, затова само попивам добре лицето, почиствам с розова вода, след това хидратирам! ;)
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот Mr.Eko » 27 Авг 2014, 10:20

И на мен като мъж ми прави впечатление това, че все повече жени имат някак загрубяла кожа на лицата, може и да е от фон дьо тенът, който слагат, затова да изглежда толкова зле, но като цяло ми е много грозно :|
Mr.Eko
 
Мнения: 79
Регистриран на: 06 Ное 2013, 12:14

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот Mon_ton » 02 Дек 2014, 15:48

Освен добрата хигиена на кожата - да не си лягате с грим, да се миете все пак вечер и да използвате хидратиращи и по възможност домашни маски, мисля че от най-голямо значение е генът :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот nushi.kisyova » 04 Дек 2014, 14:19

Mon_ton написа:Освен добрата хигиена на кожата - да не си лягате с грим, да се миете все пак вечер и да използвате хидратиращи и по възможност домашни маски, мисля че от най-голямо значение е генът :)

Това не мога да си го представя, но явно на немално дами е навик да си лягат с непочистен грим, а съм чела, че хората с по-мазна кожа им се образуват бръчки по-късно, от колкото на тези със суха, но не съм много склонна да вярвам, вие забелязали ли сте нещо такова? :roll:
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот Lollipop » 05 Дек 2014, 12:09

Е, случвало ми се е да си легна с грим, няма да ви лъжа, ако съм прекарала някаква луда нощ последното за което си мисля е за грима ми :lol:
Но и хубавата храна е от значение, не само тези козметични грижи :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот mix_twix » 18 Дек 2014, 11:24

С по-здравословен живот, не писане по форумите, а тичане в парка ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот Snejna » 19 Дек 2014, 15:22

mix_twix написа:С по-здравословен живот, не писане по форумите, а тичане в парка ;)

Е, ти пък, далеч по-лесно да е да спортуваме върху клавиатурата :mrgreen:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот Andrey » 19 Дек 2014, 15:37

Спортът наистина върши чудеса, според мен това е единствения начин да се запасиш млад.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да се предпазим от преждевременното остаряване?

Мнениеот Krum » 19 Дек 2014, 16:33

Жените само се мажат с разни кремове ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта