Как намалявате апетита си към сладкото?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот mimeto90 » 07 Юни 2016, 17:10

Един-два пъти в месеца си позволявам да изям нещо сладко, не е нужно чак да си налагам някаква луда забрана.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот Kaya » 20 Юни 2016, 13:23

mimeto90 написа:Един-два пъти в месеца си позволявам да изям нещо сладко, не е нужно чак да си налагам някаква луда забрана.

Е това 1-2 пъти месечно си е направо луда забрана. Аз си хапвам доста често напоследък, но главно шоколад ;) Обаче по парченце - две, нали кърмя, гледам да не прекалявам :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот Локумът » 20 Юни 2016, 16:55

Яденето на повече плодове трябва да помогне, да се ограничи тоя вълчи апетит, също и спирането на солта, така почват да се усещат вкусовете по-силно и с различни неща утоляваме глада си и апетита и за сладко и т.н. :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот страстоцвет » 22 Дек 2016, 12:35

Трябва да е достатъчно малко по малко да се смени източника н алсадкото, ако са плодове, сушени плодове и черен шоколад е по-добре, отколкото вафли и кроасани. :)
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот Lili_gagarin » 22 Дек 2016, 12:43

Не мога, аз .. ся като ми се яде шоколад, как да изям ябълка, просто няма шанс да ми се получи и аз искам да ям по-малко сладки неща, ама като не става - не става!
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот rose_92 » 23 Дек 2016, 02:14

Lili_gagarin написа:Не мога, аз .. ся като ми се яде шоколад, как да изям ябълка, просто няма шанс да ми се получи и аз искам да ям по-малко сладки неща, ама като не става - не става!


И аз съм така - почти няма ден, в който да не ям сладко. Само ако съм болна, тогава не ям. :lol: Иначе..как могат плодовете или меда да заместят шоколада - няма начин. Няма никаква връзка във вкуса. Обичам си шоколад и това. Сега съм минала на Тоблерон. :lol: Преди време си взимах само Своге с лешници, после млечен, много обичам и бонбоните Тофифи ама са скъпички. Не обичам особено пасти, кроасани и такива неща. Обаче шоколада не мога да го откажа. Пък и имам ниско кръвно и когато съм опитвала да го намаля, ми е ставало лошо ако с дни не ям сладки неща. Може би организмът ми си иска това, за да не припадна някъде.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот Nightmare » 23 Дек 2016, 10:00

А не е ли това "чувство" оправдание :grin: , един вид на мен ми става лошо и затова трябва да ям сладко? Мозъкът ни лъже понякога, че тялото ни се нуждае от нещо. Като ядеш толкова сладко, това как ти се отразява? Имаш ли повече пъпки, лошо ли е състоянието на кожата ти, килограмите? Ако е така, това показва, че тялото няма нужда от толкова сладко, колкото си мислиш.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот rose_92 » 27 Дек 2016, 02:50

Не, аз наистина виждам, че ми става зле ако не ям нещо сладко или не пия кафе. Колкото пъти съм опитвала да го намаля или спра, все така става. Иначе не дебелея, кг са ми в норма, а кожата ми винаги е била гадна като на родителите ми - това си е ген, не съм видяла особена разлика като ям по-малко сладки неща. Вече нямам толкова пъпки, но тук-таме се появяват.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот pitanka » 27 Дек 2016, 09:51

Да не си с ниско кръвно и затова сладкото да ти се отразява добре? И на мен като ми падне, сладкото ме оправя.
pitanka
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Юли 2016, 15:40

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот Pipilota » 27 Дек 2016, 10:33

Като всяко нещо си е привикване и не само, ами и психическа нагласа. Аз също имах уж ниско кръвно, все не можех да не пия кафе, но ето вече от година не съм пила кафе, сладки неща ям напоследък по-често, стана ми навик, не се чувствам по-различно с стях или без,... но сега когато реша отново да не ям такива неща, ще се постарая да е поетапно, за дане си мисля, че ми става зле.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта