Как намалявате апетита си към сладкото?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот Lollipop » 28 Дек 2016, 10:57

Не разбирам, към такива неща как може да има чак толкова силен апетит. Едно е да си хапваш по малко разни неща, но друго е да прекаляваш, все пак не са жизнено важни неща, като храната, като цяло. Просто не го купуваш или днес си купуваш по-малко сладко, вместо голям шоколад - малък, изяждаш половин, вместо цял и малко по малко се намаляват количествата. Апетита идва с яденето, нали знаете!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот roksana » 28 Дек 2016, 12:19

Имам една приятелка, която не знае какво означава намаляване, напротив. Хапне ли един бонбон, веднага й се отваря апетита за повече сладко и следват още вкусотии :smile: . А е слаба като щиглец! Как да се намали в такъв случай?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот vanusha » 28 Дек 2016, 12:31

roksana написа:Имам една приятелка, която не знае какво означава намаляване, напротив. Хапне ли един бонбон, веднага й се отваря апетита за повече сладко и следват още вкусотии :smile: . А е слаба като щиглец! Как да се намали в такъв случай?

Такива най ги мразим, хаха! :lol: :lol:
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот Lili_gagarin » 28 Дек 2016, 13:24

Това е от нещата, които просто трябва да спреш и да не се занимаваш повече, не да търсиш оправдание да ги ядеш. Не го ядеш и толкова, апетита идва когато се задоволява постоянно, малко по малко тялото ще спре да изпитва тази нужда.
Lili_gagarin
 
Мнения: 135
Регистриран на: 27 Яну 2016, 16:01

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот gabinka_80 » 28 Дек 2016, 13:59

На думи лесно, само че когато обичаш сладкото без него не можеш. аз всеки ден държа да си хапна нещо сладко, иначе не се чувствам добре, изобщо не мога да му устоя, мога да съм преяла, но винаги намирам малко място за салатата!
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот страстоцвет » 18 Яну 2017, 15:19

Сушените плодове вършат супер работа, като искаш да замениш сладкото - бисквитите, вафлите и подобни, само че пак си има период на адаптация. Преди ядях всеки ден по една вафла следобед, а вечер след вечеря по парче торта, бонбон, шоколад или нещо подобно. Това преди беше преди години за мен. Сушените плодове ми помогнаха, до някъде, но пак не е същия вкус и същото засищане, става ти сладко, но не и наситено и го няма онова чувство, като след вафла. Но стискаш зъби и ядеш кайсии и това е. :mrgreen: С дните минава и глада за сладко.
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот balsam » 18 Яну 2017, 17:10

Като ми се преяде сладко, казвам си, че няма да ям и бързо си намирам друго занимание, за да не гледам изкушението и най-вече за да не мисля за него :smile: .
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Яну 2017, 11:24

на мен ми се преяжда слдако веднага след като ям, не знам защо така :roll: Само че изчаквам и след малко ми минава желанието да ям нещо сладичко.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот dinkog » 23 Яну 2017, 12:07

Заменете сладкото с една две фурми, много насищат на сладък вкус и засищат желанието да се изяде нещо сладко. :)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот rose_92 » 24 Яну 2017, 01:48

Защо пък трябва да спирам да ям нещо, което обичам? Като че ли сладките неща са най-вредното нещо, което ядем. Като ми е сладко, ще си ям шоколад и това е. :) Изобщо не смятам да го отказвам. Плодовете, меда и тем подобни неща няма как да заменят неговия вкус. :jumprope: На който му харесват - да си ги яде. :jumpeveryone:
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта