Как намалявате апетита си към сладкото?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот ramimni » 26 Авг 2014, 10:44

Много искам максимално да огранича не само захарта, но и изцяло апетита си към сладкото. Обаче имам чувство, че съм тотално пристрастена :(

Има дни, в които, нито се сещам за сладко, нито ми се яде, ако видя, но има и дни, в които просто обезумявам за сладко, имам чувство, че мога да изям света.
large.jpg
large.jpg (16.41 KiB) Прегледано 1436 пъти

И най-лошото е, че ако изям един плод, нещата не се укротяват, имам нужда от нещо ужасно сладко, като баклава или шоколад. :oops:

Вкъщи вече купувам изцяло кафява захар, но като се замисля, не я ползвам толкова, понеже пия кафета и чайове без захар, обикновено я използвам за сладкиши, ако правя и то се случва най-често през студените месеци. Притеснява ме по-скоро всичко останало, което изяждам и най-вече този неутолим апетит към сладко, които имам :(

Убедена съм, че има хора преодолели това и се надявам да ми кажат за техния начин за намаляване апетита им към сладкото! :oops:
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот MerryPop » 26 Авг 2014, 10:48

Напълно те разбирам, преди да родя в седмицата на ПМС имах такъв апетит към сладко, точно като теб обезумявах, но тогава открих сушените праскови, понеже са доста сладки си взимах едно пакетче и цялото на екс :lol: не, че са много полезни сушените плодове, във вида, в който ги продават, но пак май е по-добре от сладкиши и шоколади :D
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот annydance » 28 Авг 2014, 11:28

Имаше една добавка, която намалява апетита ти към сладко, ако не се лъжа беше хром, но не зная до колко е полезно, по-добре сами да се научим да си слагаме спирачки, колкото и рядко да ни се случва да ядем сладко, то поне да не бъде в промишлени количества :D
annydance
 
Мнения: 445
Регистриран на: 06 Ное 2013, 14:13

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот rose_92 » 13 Сеп 2014, 12:16

Аз мисля, че при мен това е загубена кауза. :D :D :D Почти всеки ден ям шоколад, от който не дебелея, но като цяло и аз искам да намаля апитита си към сладките неща и да ям по-рядко, но...успях само докато постех 40 дни. :o :D Плодовете изобщо не ги приемам като нещо сладко за съжаление, душата ми си иска шоколад Своге. :D Иначе сега обмислям да заменя бялата захар с кафява понеже всеки ден пия кафе и слагам няколко лъжички. Поне чая се научих да го пия само с мед, което пак е постижение за мен. :D
Но като цяло мисля, че зеленият чай донякъде намалява апетита като цяло, та сигурно влияе и върху желанието за сладки неща. :)
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот MollyDolly » 15 Сеп 2014, 13:48

Покрай децата се научих да намаля до минимум сладкото и от това съм много щастлива, основно го замених с мед и дори в кафето си добавям мед, много ми допада, а и е здравословно, хапваме ябълките с мед, когато са по-кисели ;)
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот Sophia.G » 16 Сеп 2014, 12:54

То апетита няма нищо лошо в него, въпросът е в количеството.
Sophia.G
 
Мнения: 155
Регистриран на: 14 Апр 2014, 22:04

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот yonko » 21 Сеп 2014, 00:48

Хромът е вариант, да.

Най-сигурният начин за намаляване апетитът към сладкото е... намаляване яденето на сладко и други въглехидрати.

Освен това има някои добавки, които заместват чувството за удоволствие от храненето и намаляват апетита.

Определени Шуслерови соли също могат да помогнат.

Специално желанието за шоколад говори за липсата на магнезий.
Написаното по-горе е мое лично мнение и не е основание за предприемане или прекратяване на каквото и да е лечение.
Отговорността за здравето Ви и здравето на близките Ви е Ваша и на лекуващия Ви лекар.
yonko
 
Мнения: 56
Регистриран на: 29 Авг 2014, 15:22

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот Lyomi » 21 Сеп 2014, 11:36

yonko написа:Хромът е вариант, да.

Най-сигурният начин за намаляване апетитът към сладкото е... намаляване яденето на сладко и други въглехидрати.

Освен това има някои добавки, които заместват чувството за удоволствие от храненето и намаляват апетита.

Определени Шуслерови соли също могат да помогнат.

Специално желанието за шоколад говори за липсата на магнезий.

Не е ли малко опасно да се приема хром или магнезий, просто така, а ако нямаш нужда от тях :shock: :?
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот Lollipop » 19 Яну 2015, 17:04

Мисля, че апетита към всичко се намаля, като се ограничава,а не с чудотворни хапчета. Хапвайте всеки ден по по-малко сладко, яжте за сметка на това пресни плодове.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как намалявате апетита си към сладкото?

Мнениеот Andrey » 19 Яну 2015, 17:32

Аз преди доста сладко си хапвах, спрях да ям всеки ден и започнах да си казвам през ден, през два, като през останалото време си хапвах мандарини, защото много ги обичам :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта