Какво се случва със старите ви чорапогащи, какво друго приложение им намирате?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Какво се случва със старите ви чорапогащи, какво друго приложение им намирате?

Мнениеот mimeto90 » 27 Авг 2014, 14:00

Скоро разчиствах рафта с бельото си (най-накрая и на мен ми се отвори тази възможност), та открих поне десетина стари чорапогащи, които не стават за носене. Спомням си, че преди години бях чела някъде как да ги използваш дори след като не стават за носене, какво друго приложение може да им се намери :?
chorapogashti.jpg
chorapogashti.jpg (22.37 KiB) Прегледано 925 пъти

Нищо от това не помня, затова пък исках да се допитам до вас, както може да се направи със старите чорапогащи, какво друго приложение може да им се намери :?:

Спомням си, че майка ми по едно време бършеше огледалата вкъщи със стари чорапогащи, казваше че по-хубаво чистели за разлика от кърпите, явно е било така де, но подскажете и за друго приложение :?: въобще не ми се иска да ги изхвърлям!
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Какво се случва със старите ви чорапогащи, какво друго приложение им намирате?

Мнениеот franky » 27 Авг 2014, 14:08

Знам, че някои хора плетат рогозки от тях, но не знам как се случва, иначе моята баба ги използваше като слагаше лавандула в тях и прибираше пликчетата в гардероба против молци! ;)
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Какво се случва със старите ви чорапогащи, какво друго приложение им намирате?

Мнениеот exotic » 28 Авг 2014, 16:31

Виждала съм, че някои жени ги използват като цедилка, но на мен ми изглежда ужасни нехигиенично, не знам как ги берат, за да могат след това да ги използват с това предназначение :!:
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Какво се случва със старите ви чорапогащи, какво друго приложение им намирате?

Мнениеот Malina » 06 Яну 2015, 17:29

Хахахха :)) Чак пък да използвам повторно чорапите и човапогащите си! Иначе ползвам ги де, давам ги на баба ми на село, пълни дупките, от къде излизат мишки, после замазва отгоре. Мишките не ядат чорапогащници!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какво се случва със старите ви чорапогащи, какво друго приложение им намирате?

Мнениеот Ваня Стойчева » 06 Яну 2015, 17:45

Malina написа:Хахахха :)) Чак пък да използвам повторно чорапите и човапогащите си! Иначе ползвам ги де, давам ги на баба ми на село, пълни дупките, от къде излизат мишки, после замазва отгоре. Мишките не ядат чорапогащници!

Е това вече ме изненада! Ще ги занеса и аз на моето село, стара селска къща няма как да няма мишки :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Какво се случва със старите ви чорапогащи, какво друго приложение им намирате?

Мнениеот Andrey » 08 Яну 2015, 15:22

С чорапи такива съм си правил чичко тревичко :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Какво се случва със старите ви чорапогащи, какво друго приложение им намирате?

Мнениеот Anka » 09 Яну 2015, 15:27

Чичко тревичко е много добър вариант, трябва да направя на малкия ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Какво се случва със старите ви чорапогащи, какво друго приложение им намирате?

Мнениеот Kremiliya » 09 Яну 2015, 17:05

Бърша праха с тях, а една съседка плете шушони от тях! :shock:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Какво се случва със старите ви чорапогащи, какво друго приложение им намирате?

Мнениеот Slavena » 20 Мар 2015, 18:17

Kremiliya написа:Бърша праха с тях, а една съседка плете шушони от тях! :shock:

Това е супер за чорапите и аз бих изплела, стига да знаех как, щях да събирам на цялата махала.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Какво се случва със старите ви чорапогащи, какво друго приложение им намирате?

Мнениеот silver933 » 24 Мар 2015, 17:21

Вие па кога станахте толкова практични, всичко мятайте в коша и това е остава и да ги събирате. Носете ги на село и бабите ви да закачат вътре лука :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Следваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта