Коляното ми събира вода – кои компреси са подходящи?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Коляното ми събира вода – кои компреси са подходящи?

Мнениеот viking » 27 Авг 2014, 16:33

От както започнах нова работа имам проблем с едното коляно, непрестанно събира вода , въпреки че не съм го наранявал, а мисля, че двете се еднакво натоварени :?
knee-pain.jpg
knee-pain.jpg (26.63 KiB) Прегледано 1929 пъти

Сещате се, освен отока има и болка, която е тъпа, а понякога стряскаща и като цяло не е приятно това за работата ми, тъй като постоянно се движа. Някой ми беше казал да си взема стягаща наколенка, ама не виждам смисъл от тея :roll: дали би подействала по някакъв начин, освен още да ограничава движението ми?

Като дете съм имал проблеми с коленете и тогава си спомням, че майка ми правеше някакъв компрес, който налагаше и сравнително бързо изчезваше водата в коляното, както и болката с нея. Нито тя, камо ли аз помним какъв е бил компресът, затова се надявам да имате предположения, който да изпробвам, докато не премине!
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Коляното ми събира вода – кои компреси са подходящи?

Мнениеот николаев » 27 Авг 2014, 16:37

Пробва ли да отидеш при лекар, може да се окаже нещо по-сериозни, без да си разбрал къде и кога! Иначе знам за един мехлем с 6 жълтъка, които се разбиват добре и към тях се слага 1 ч.ч. ситно натрошена морска сол, така го слагаш на марля и ако можеш да го държиш така 24 часа, най-добре ;)
николаев
 
Мнения: 110
Регистриран на: 11 Мар 2014, 14:46

Re: Коляното ми събира вода – кои компреси са подходящи?

Мнениеот donni » 06 Окт 2014, 16:15

Конския кестен винаги е помагал за ставни болки и мисля, че също за това би трябвало да им лек, просто потърси в интернет, няма как да не ти помогне!
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Коляното ми събира вода – кои компреси са подходящи?

Мнениеот Kremiliya » 04 Фев 2015, 15:32

Майка ми сега има този проблем, не знам какво да ѝ кажа да направи, че да спре да събира вода ;(
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Коляното ми събира вода – кои компреси са подходящи?

Мнениеот draga.mihova » 04 Фев 2015, 15:56

Kremiliya написа:Майка ми сега има този проблем, не знам какво да ѝ кажа да направи, че да спре да събира вода ;(

На мен тази рецепта ми помогна, дано си събрала кестени :idea: ако не, има и други ефикасни, но не съм ги изпробвала лично
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Коляното ми събира вода – кои компреси са подходящи?

Мнениеот Mauritius » 05 Фев 2015, 14:12

Смятам, че е по-важно първо да се намери причината, след това му слагай каквото сметнеш за добре :idea:
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Коляното ми събира вода – кои компреси са подходящи?

Мнениеот Malina » 05 Фев 2015, 15:06

Mauritius написа:Смятам, че е по-важно първо да се намери причината, след това му слагай каквото сметнеш за добре :idea:

И аз мисля, че е най-добре първо да се разбере причината после да се лекуваме, защото без да искаме можем да усложним положението си :(
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Коляното ми събира вода – кои компреси са подходящи?

Мнениеот Krum » 31 Мар 2015, 13:28

Не мисля, че е много удачно да си правиш компреси на своя глава, но ти си знаеш.. :roll:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Коляното ми събира вода – кои компреси са подходящи?

Мнениеот julianne » 01 Фев 2017, 15:02

Как компрес ще изтегли вода от коляното? Това не мога да си го представя. Знам, че се прави специална процедура в болница, за да се махне водата.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Коляното ми събира вода – кои компреси са подходящи?

Мнениеот Ваня Стойчева » 14 Ное 2017, 11:39

Може да се изтегли водата и с деуретици ,а ма как само боли! Много силни обезболяващи трябват, само по този начин мож да се изкара водата от тялото.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта