Кое ефективно може да помогне за извличане на гнойта без да изгаря кожата?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Кое ефективно може да помогне за извличане на гнойта без да изгаря кожата?

Мнениеот MerryPop » 28 Авг 2014, 13:41

По дупето на дъщеричката ми започнаха да й избиват циреи, не са дълбоки и големи, но явно я болят.
compress.jpg
compress.jpg (41.19 KiB) Прегледано 5462 пъти

Ходихме при педиатърката и тя ми каза, че не вижда проблем освен памперсите, но тя е прекалено малка, за да се учим да ходим без памперс, вкъщи поне. :| Пробвах с памперси на друга марка, но пак нямахме успех и реших, че най-доброто, което мога да направя, е на налагам с нещо, което по-бързо да извлича гнойта, но без да изгаря кожата на дупето.

Можете ли да ми дадете съвет, с какво да налагам циреите, за да извлича гнойта, не ми се иска да е някакво лекарство, предпочитам да е някаква домашна рецепта. Преди време съм чувала, че дебелеца много помага за извличане на гнойта, но не знам как влияе върху кожата, дали изгаря :?
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Кое ефективно може да помогне за извличане на гнойта без да изгаря кожата?

Мнениеот mimeto90 » 28 Авг 2014, 13:44

Дебелецът по-скоро успокоява и извлича гнойта, така че не се притеснявай, има и други начини със сигурност, но ако можеш да намериш дебелец, използвай го!
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Кое ефективно може да помогне за извличане на гнойта без да изгаря кожата?

Мнениеот sofi_black » 08 Сеп 2014, 22:45

Чувала съм за компреси от мляко с варени смокини в него, че добре повлияват, никога не съм го използвала, но пък сега им е сезон ;)
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Кое ефективно може да помогне за извличане на гнойта без да изгаря кожата?

Мнениеот S_Milenska » 24 Ное 2014, 12:17

Домат и картофи - сурово резенче също извлича гнойта, а и имаше един крем в аптеките, четен на цвят точно за извличането на гнойта.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кое ефективно може да помогне за извличане на гнойта без да изгаря кожата?

Мнениеот Andrey » 08 Дек 2014, 12:43

Аз съм пробвал с домат, малко е лигаво обаче яко извлича гнойта! 8-)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Кое ефективно може да помогне за извличане на гнойта без да изгаря кожата?

Мнениеот Snejna » 09 Дек 2014, 13:28

S_Milenska написа:Домат и картофи - сурово резенче също извлича гнойта, а и имаше един крем в аптеките, четен на цвят точно за извличането на гнойта.


Да, пробвала съм с домат, имах една упорита пъпка на брадата, за една вечер се извлече гнойта ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кое ефективно може да помогне за извличане на гнойта без да изгаря кожата?

Мнениеот S_Milenska » 27 Юни 2015, 12:10

Snejna написа:
S_Milenska написа:Домат и картофи - сурово резенче също извлича гнойта, а и имаше един крем в аптеките, четен на цвят точно за извличането на гнойта.


Да, пробвала съм с домат, имах една упорита пъпка на брадата, за една вечер се извлече гнойта ;)

Да, сега поне има и домати и е лесна цялата работа. :lol: А кремът се сетих, че е ихтиол, за по-упорити гнойни пъпки само той спасява положението.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кое ефективно може да помогне за извличане на гнойта без да изгаря кожата?

Мнениеот BeenieGal » 29 Юни 2015, 10:23

S_Milenska написа:
Snejna написа:
S_Milenska написа:Домат и картофи - сурово резенче също извлича гнойта, а и имаше един крем в аптеките, четен на цвят точно за извличането на гнойта.


Да, пробвала съм с домат, имах една упорита пъпка на брадата, за една вечер се извлече гнойта ;)

Да, сега поне има и домати и е лесна цялата работа. :lol: А кремът се сетих, че е ихтиол, за по-упорити гнойни пъпки само той спасява положението.

Ихтиолът сякаш гори, не е май най-добрият вариант, особено ако е на по-чувствително място, може да се сдобиеш с рана, вместо да махнеш пъпката, да кажем :idea:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Кое ефективно може да помогне за извличане на гнойта без да изгаря кожата?

Мнениеот Elica » 30 Юни 2015, 13:05

Как ще гори, не гори изобщо, не знам какво ти е причинил, може би по-скоро не действа добре ако имаш някаква чувствителност към някоя съставка. :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Кое ефективно може да помогне за извличане на гнойта без да изгаря кожата?

Мнениеот miron » 30 Юни 2015, 13:54

Домат слагайте хора, аз имах един забрал пръст, беше ми се набил нокът, вместо да ходя на хирург си набучих пръста в един домат и спах така 3-4 вечери, не съм имал проблеми повече. :)
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта